Порошенко легалізував відбитки пальців в паспортах

Максим Опанасенко
8 серпня 2014р. 16:01

Президент України Петро Порошенко підписав Закон №1601-VII "Про внесення змін до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Про це повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Законом дозволяється внесення до біометричних закордонних паспортів відбитків пальців рук. "Згідно з Законом, відбитки пальців рук визначаються як одні з основних біометричних даних особи та будуть вноситись на безконтактний електронний носій документів для виїзду за кордон, що дозволить ідентифікувати особу при перетині кордонів. Закон створює правові підстави для відцифровування відбитків пальців рук і внесення їх на безконтактний електронний носій паспорта громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичного паспорта України, службового паспорта України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон і проїзного документа біженця" - йдеться в повідомленні.

Закордонний біометричний паспорт в теорії має сприяти полегшенню візового режиму з Євросоюзом. За повідомленням Уряду повномасштабно їх повинні почати видавати з 1 січня 2015 року.

 

Теги: Київ