УБОЗ: Екс-суддя "навирішував" на 8 мільйонів

Максим Опанасенко
11 серпня 2014р. 10:00

Екс-суддя одного з районних судів Київської області отримав 8 мільйонів гривень за свої рішення. Про це повідомляє прес-служба київської міліції.

Чоловік може сісти за грати на 8 років.

"Прокуратурою Київської області за матеріалами відділу боротьби з корупцією УБОЗ ГУМВС України в Київській області  відкрито кримінальне провадження за ознаками вчинення  кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу  України – "Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови" відносно одного із колишніх суддів районного суду Київської області. Свого часу згаданий посадовець виніс завідомо неправосудні ухвали по цивільним справам. Зокрема, він зупинив виконання примусових виконавчих листів, чим припинив стягнення ДВС Міністерства юстиції України з 14 поручителів товариств та підприємств, що розташовані на території Київської області,  боргів на користь одного із банків, загальна сума яких становить майже 80 млн грн. За оперативною інформацією, за це рішення він отримав 10% от згаданої суми" - йдеться в повідомленні.

Всі рішення судді вже скасовані апеляційними судами.

Нагадаємо, що саме судді, за думкою Люстраційного комітету, мали би бути люстровані першими. Комітет протягом весни-літа намагався займатися роботою в цьому напрямку, але отримував спротив вже з боку нової влади. Попри це, продовжуючи бути лише громадською ініціативою - без повноважень - Люстраційний комітет продовжує займатися судами.

 

Теги: Київ