АП: Ми не рахували витрати на пільги чиновників

Максим Опанасенко
12 серпня 2014р. 10:05

У Адміністрації Президента не рахували витрати на пільги цілого ряду високопосадовців, встановлені попередніми президентами і скасовані Петром Порошенком у серпні. Про це йдеться у відповіді АП на запит "Свідомо".

адати запитувану інформацію в запропонованому Вами форматі не вбачається можливим, оскільки в Адміністрації Президента України підрахунку таких даних не здійснювалося" - йдеться у відповіді АП.

Кожна пільга була встановлена окремим розпорядженням президента. Але підстави для цих розпоряджень досі невідомі: "Як зазначило Головне державно-правове управління Адміністрації Президента України, у зазначених розпорядженнях не містяться посилання на закони України, на підставі яких вони видані. У Головному державно-правовому управлінні також відсутня інформація про ініціаторів прийняття цих розпоряджень, подань, на підставі яких  ці документи  видані".

Побутовим, медичним, санаторно-курортним та транспортним обслуговуванням чиновників-пільговиків займалося Державне управління справами.

Разом з цим, у розпорядженні громадської організації "Вільний рух" опинилися копії скасованих Порошенком розпоряджень щодо встановлення пільг для чиновників. Нагадаємо, що раніше ці документи було заборонено публікувати у відкритих джерелах, відтак про "пільговиків" українці не знали.

Наприклад, тут можна знайти розпорядження про довічне грошове утримання, довічне транспортне обслуговування, медичне, побутове обслуговування силами Державного управління справами, виділення оселі в "Будинку відпочинку "Конча-Заспа" (також довічне) і 50% знижки на оплату комунальних послуг для екс-спікера Ради Володимира Литвина. Або ж легендарне розпорядження екс-президента Леоніда Кучми про виділення Віктору Януковичу будинку №20-а у "Межигір'ї" у довічне користування. Саме з цього держбудиночку почалася історія розкішної резиденції.

Ось ці, вже скасовані Порошенком розпорядження: