Армія купила акумулятори у орбіти Порошенка

Максим Опанасенко
12 серпня 2014р. 12:19

Міністерство оборони України уклало низку угод на придбання електроакумуляторів. Про це повідомляють "Наші гроші".

Загальна вартість закупівлі - 51,30 мільйонів гривень. 

"Замовлено 51 384 акумуляторів понад 20-и різних типів – приведені, неформовані, сухозаряджені, однак ціни на окремі види у "ВДЗ" не оприлюнено. Тендер провели без відкритих торгів, за переговорною процедурою у зв’язку з нагальною необхідністю в рамках виконання третього етапу перегрупування, заміни та нарощування бойових спроможностей Збройних Сил України" - йдеться в повідомленні.

Більше половини - 27,84 мільйонів гривень - отримає ТОВ "Укравтозапчастина". Ця компанія раніше входила в холдинг президента Петра Порошенка "Укрпромінвест". "У 2013 р. на фірмі заявляли, що Порошенко не має стосунку до підприємства ще з 2009 р., натомість одним з його акціонерів є Олег Зімін, давній бізнес-партнер Порошенка" - йдеться в повідомленні.

"Реальні бенефіціари "Укравтозапчастини" невідомі. Офіційно компанія на 90% належить британській компанії "Айелсі контракт лімітед", що вже двічі отримувала попередження про можливість примусової ліквідації – як компанії, яка не веде діяльності чи не експлуатується. Британська фірма у свою чергу записана на кіпрську "Ergofinance Limited", власником котрої вказаний місцева мешканка Родула Ахілідес. Решта 10% належить київському ТОВ "Салон-магазин "Алеко", яким володіє Олександр Буланий і британська компанія "Бартион ЮК Лімітед" - пишуть "Наші гроші".

23,46 мільйонів гривень відійде дніпропетровському ТОВ "Веста Кар Батери".

"Фірма заснована у грудні 2012 р., власником є кіпрська компанія "Веста Днепр (Сайпрус) Лімітед". На одній адресі та одному телефоні з переможцем тендеру зареєстрована фірма за аналогічною назвою  ТОВ "Веста Трак Батери". Наразі ця фірма записана на ту ж кіпрську компанію, разом з тим засновували її наприкінці 2012 р. чотири компанії: окрім "Веста Днепр (Сайпрус) Лімітед" це були ПАТ "Веста-Дніпро", ТОВ "Промислові Енергетичні Системи" і його співзасновник ТОВ "КУА "Фінгрін". ПАТ "Веста-Дніпро" і "Промислові Енергетичні Системи" входять до групи компаній "Веста", яку контролюють батько та син Віктор та Денис Дзензерські. Останній з 2012 року є народним депутатом від ВО "Батьківщина" по квоті "Фронту змін" Арсенія Яценюка" - йдеться в повідомленні.

 

Теги: Київ