Прокуратура піднімає справи "України без Кучми"

Максим Опанасенко
13 серпня 2014р. 14:56

Прокуратура міста Києва оскаржуватиме в апеляційній інстанції  рішення  Голосіївського районного суду,  яким прокуратурі було відмовлено  у праві ініціювати перегляд вироку у справі щодо масових заворушень під час проведення  громадсько-політичної акції "Україна без Кучми" у березні 2001 року. Про це повідомляє прес-служба київської прокуратури.

Суд постановив - вирок, ухвалений в порядку КПК України 1960 року, не може переглядатися за нововиявленими обставинами згідно з чинним кримінальним процесуальним законодавством.

"Так, дійсно, вирок було винесено по старому законодавству, а ми оскаржуємо його за новим законом. За логікою суду виходить, що всі старі вироки взагалі не можна переглядати за нововиявленими обставинами. Вони хочуть, щоб ми проводили розслідування згідно зі старим законодавством, але, зауважу, що наразі діє новий КПК і ми зобов’язані керуватися саме його нормами", - заявив начальник відділу прокуратури міста Віктор Клименко.

Окрім справ "України без Кучми" прокуратура хоче перегляду справи про пошкодження пам'ятника Леніну на Бессарабці у червні 2009-го.

 

Теги: Київ