Медіаюристи розкритикували закон "Про санкції"

Максим Опанасенко
13 серпня 2014р. 16:14

Інститут Медіа Права висловив стурбованість щодо ухваленого в першому читанні урядового законопроекту "Про санкції". Про це повідомляє рух "Чесно".

За закон Рада голосувала у вівторок. Юристи заявляють - він створює загрозу для діяльності засобів масової інформації та громадських організацій в Україні.

"На нашу думку, законопроект про санкції суперечить Конституції, законодавству України, а також чинним міжнародним договорам України й демократичним стандартам. Зокрема, розробники законопроекту “для невідкладного та ефективного реагування на наявні і потенційні загрози національним інтересам і національній безпеці України” пропонують забороняти не лише іноземні, але й українські засоби масової інформації без судового рішення. Такі обмеження і заборони будуть накладатися Радою національної безпеки та оборони України і по суті автоматично вводитися в дію указом Президента України. Таким чином, РНБО отримує функції де-факто судової інстанції, що зможе суттєво впливати на суспільні відносини та реалізацію прав громадянами" - йдеться в повідомленні.

Відтак, ІМП закликає нардепів викинути з тексту законопроекту положення, що надають право обмежувати чи припиняти діяльність засобів масової інформації та інших суб’єктів інформаційної діяльності, в тому числі, в мережі Інтернет; обмежувати чи забороняти виробництво або розповсюдження друкованої продукції та інших інформаційних матеріалів, а також заборонити діяльність партій, рухів, інших громадських об’єднань та фондів.

З повним переліком санкцій, які можуть з'явитися в країні, якщо закон проголосують в другому читанні, можна ознайомитися тут - http://www.svidomo.org/defend_article/26166.

 

Теги: Київ