Росія програла спір за 3 млрд боргів Тимошенко

Максим Опанасенко
14 серпня 2014р. 15:25

Вищий господарський суд відмовив Міністерству оборони РФ у стягненні 3,11 мільярдів гривень боргів корпорації ЄЕСУ з держбюджету України. Про це, з посиланням на постанову суду, повідомляють "Наші гроші".

Більше того - суд зобов’язав Міноборони Росії повернути Україні вже виплачені 38,68 мільйонів гривень.

"Як відомо, суд стягнув з України вказаний борг у 3,11 млрд грн. у 2012 році. Було встановлено, що у 1996 році прем’єр Павло Лазаренко від імені уряду своїми листами гарантував Міноборони Росії виконання корпорацією ЄЕСУ зобов’язань за контрактами на постачання матеріально-технічних ресурсів в порядку взаєморозрахунків за природний газ. Борг перед Міноборони РФ утворився в кінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі з Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом Лазаренка угоду. Україна за президентства Віктора Януковича почала виплачувати цей борг ЄЕСУ. При цьому взимку цього року влада добилася відстрочки виплат на один рік" - йдеться в повідомленні.

Але вже на початку березня суд першої інстанції скасування рішення попередніх судів, а Апеляційний суд і Вищий господарський суд його підтримали.

"Суди встановили, що листів Лазаренка на адресу тодішнього прем’єра РФ Віктора Черномирдіна не існує, що підтверджено Державною архівною службою України" - йдеться в повдіомленні.

 

Теги: Київ