СБУ зайнялося землею для сумнівних фірм

Максим Опанасенко
19 серпня 2014р. 11:24

Служба безпеки України звернулося до очільника КМДА Віталія Кличка з проханням ще раз уважно передивитися список переможців кількох останніх інвестиційних конкурсів, що були проведені мерією і стосувалися виділення землі під будівництво паркінгів. Про це йдеться в листі СБУ до Кличка.


 

Йдеться про об'єкти на Академіка Глушкова, Оболонському проспекті та на перетині Бальзака та Данькевича. Про всі три "Свідомо" писало ще навесні.

Право будувати на перших двох ділянках, згідно з результатами інвестиційного конкурсу, випало ТОВ "СВП-Груп". Фірма отримала право будувати "підземний паркінг, громадські будівлі та споруди із заїздами та гостьовою автостоянкою на Глушкова, 1" (це метро "Виставковий центр") та "багаторівневий паркінг з об'єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торгівельно-офісного та соціально побутового призначення на Оболонському проспекті" - навпроти будинку №20. СБУ каже - вид діяльності "СВП-Груп" - діяльність у сфері права. Відтак, силовики сумніваються, що підприємство має можливість здійснювати свої інвестиційні зобов'язання. "Директор та засновник ТОВ "СПВ-Груп": Свиридова Валентина Петрівна... Вказана особа зареєстрована Реєстраційною службою Комсомольського міського управління юстиції Полтавської області як ФОП у 2013 році, відомості щодо працюючих на ТОВ "СВП-Груп" в органах пенсійного фонду України відсутні" - йдеться в повідомленні СБУ.

Третій проект передбачає зведення "багаторівневого паркінгу з об'єктами транспортної інфраструктури, приміщеннями торгівельно-офісного та соціально-побутового призначення на перетині вулиці Оноре де Бальзака та Костянтина Данькевича". Цим, згідно з інформацією про переможців інвестконкурсів, має займатися ТОВ "Гарант Проф Інвест".

"Крім того, ТОВ "Гарант профінвест", зареєстроване у вересні 2013 року, має статутний фонд 1000 грн. сформований внесками засновників: "Веллроуз проджек солюшнс лімітед" (м.Нікосія...) - 500 грн. та "Туртон трейдінг лімітед" (м.Нікосія...) - 500 грн. Відомості щодо працюючих на ТОВ "Гарант профінвест" в органах пенсійного фонду України відсутні" - кажуть в СБУ.

Вказане в СБУ вважають можливим свідченням неспроможності переможців інвестиційних конкурсів забезпечити найкращі умови інвестиційної діяльності.

В мерії вже відповіли на це звернення, заявивши, що ці фірми надали всі потрібні документи і гарантії, більше того - вони сплатили необхідні кошти до міського бюджету:


 

Розірвати договори у КМДА обіцяють лише в разі невиконання інвесторами своїх зобов'язань.

Інвестиційні конкурси за останні кілька років перетворилися в спосіб легальної приватизації київської землі. В умовах конкурсів прописано: "Після належного виконання Інвестором всіх умов інвестиційного договору та введення Об’єкту інвестування в експлуатацію, Інвестор у встановленому порядку оформлює право власності або користування на земельні ділянки, на яких реалізовано проект будівництва Об’єкту інвестування".

Цим способом активно користувалися фірми дружини екс-очільника Державного управління справами Андрія Кравця Марини Пелих, збудувавши навпроти Південного вокзалу фаст-фуд "KFC", отримавши ділянку під паркінг на Святошині тощо.

 Теги: земля , СБУ , Київ