2-х осіб в справі викрадення активістів судитимуть

Максим Опанасенко
21 серпня 2014р. 11:11

Генеральна прокуратура направила до суду обвинувальний акт відносно двох осіб, які брали участь у викраденні активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що наприкінці минулого року під час масових акцій протесту у Києві, посадові особи владних та силових структур залучили до боротьби з активістами осіб з криміналітету та колишніх спортсменів. Представники влади надали їм інформацію про те, що вночі І. Луценко буде відвозити до Олександрівської лікарні Ю. Вербицького, який отримав травми під час протистоянь на Майдані Незалежності. Злочинці завчасно прибули до медичного закладу на п’ятьох автомобілях" - йдеться в повідомленні.

Одна група, за повідомленням, контролювала ситуацію навколо лікарні, інша - слідкувала за прибуттям активістів. "Після того як вони приїхали до медзакладу, зловмисники напали на них і скрутивши вивезли до Бортницького лісництва у лісосмугу, де почали бити, вимагаючи надати інформацію про діяльність Євромайдану. Вранці нападники відвезли активістів у гаражне приміщення Дарницького району та продовжили катування. Згодом їх вивезли у безлюдну місцевість та відпустили. Внаслідок злочинних дій Юрій Вербицький помер" - кажуть в ГПУ.

Зараз встановлено 13 осіб, які організовували або були виконавцями цих злочинів, 10 з них перебувають у розшуку. Обвинувальний акт щодо двох осіб передано до Бориспільського міськрайонного суду для розгляду по суті.

Викрадення і побиття - один з методів, яким силовики намагалися впливати на активістів ЄвроМайдану наприкінці 2013 - на початку 2014 років. Так, по дорозі додому було побито активістку і журналістку Тетяну Чорновол, викрадено і побито активіста "АвтоМайдану" Дмитра Булатова, те ж саме чекало і на Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Це лише найгучніші справи, їхня кількість в різних областях країни значно більша.

Теги: Київ