Міноборони віддало 21 млн на харчування військових

Максим Опанасенко
22 серпня 2014р. 15:12

Міністерство оборони України уклало низку угод на послуги щодо забезпечення військових харчуванням. Про це повідомляють "Наші гроші".

Загальна сума контрактів - 21,06 мільйонів гривень.

"Із цієї суми 14,05 млн грн. піде на харчування особового складу військових частин Збройних Сил та інших осіб, які мають право на забезпечення харчуванням у польових умовах. Загалом це 36 190 осіб. Решта 7,01 млн грн. виділили на харчування особового складу військових частин та військових навчальних закладів ЗСУ, інших осіб, які мають право на забезпечення харчуванням у польових умовах. Харчування замовлено на 31 830 осіб. Частина послуг замовлена до 1 вересня, частина – до кінця поточного року. Усі тендери проведено за переговорною процедурою у зв’язку з нагальною потребою в умовах мобілізації" - йдеться в повідомленні.

Скільки витратили на харчування одного службовця на день - невідомо.

Найбільшу суму - 8,83 мільйонів гривень - отримало ТОВ "Адмет-Груп". "До початку 2012 року єдиним власником був одесит Дмитро Водопянов, потім фірма змінила місце реєстрації з Одеси на м. Боярку Київської област. Засновниками стали киянин Олександр Горбенко і одеситка Ганна Бутенко. Сьогодні єдиним власником записаний Андрій Усенко. Олександр Горбенко також раніше був директором ТОВ "Укрпродакорд ОР", яке цього разу отримало 5,24 млн грн. Фірма входила в пул постачальників харчування армії, сформований за час керівництва в Міністерстві оборони Михайла Єжеля. Ця фірма раніше належала Олені Березок – дружині Руслана Березюка, депутата Білоцерківської міськради, який донедавна представляв Партію регіонів, а тепер позапартійний" - йдеться в повідомленні.

6,89 мільйонів гривень отримало ТОВ "Авіка" з Дніпропетровська, засновником якої значиться Олена Олешко. "Фірма відома тим, що в 2008 р. "Авіка" позбулась місця в харчовому пулі армії через неналежне виконання умов договору, а в жовтні 2010 р. її директора притягли до адміністративної відповідальності за ухилення від сплати податків. Рік по тому, отримавши контракт на харчування школярів за 70 мільйонів і не маючи,я к виявилося, ні обладнання, ні транспорту й людей, пропонувала своїм же конкурентам на торгах на субпідряді годувати школярів у півтора рази дешевше" - пише видання.

0,20 мільйонів відійшло до ТОВ "Артек-Союз", засновницею якої є Наталя Лобік.

 

 

Теги: Київ , армія , війна