СБУ: Перетин гумконвоєм кордону - провокація

Максим Опанасенко
22 серпня 2014р. 15:48

Перетин українського кордону російською колоною з так званим "гуманітарним конвоєм" - це чітко спланована небезпечна провокація проти України з використанням міжнародної організації Товариства Червоного Хреста. Про це заявив голова СБУ Валентин Наливайченко.

"Ці автомобілі не мають нічого спільного з цивільними машинами. Це військові автомобілі, призначені для перевезення озброєння. Персонал – так звані водії, які протягом двох днів, 10-11 серпня 2014 року, несподівано отримали паспорти для виїзду за кордон - військові, навчені конвойним функціям та управлінню бойовими машинами" - заявив Наливайченко.

Також глава СБУ каже - під виглядом "гуманітарного конвою" на територію України заїжджають люди, які вміють керувати військовою технікою, яку, в свою чергу, Росія регулярно надає терористам. 

"Голова СБУ повідомив, що "Камази" з колони є насправді тягачами, які зняті з військового зберігання Московського регіону. Всі вони мають забарвлення "хакі" і тимчасово зафарбовані білою фарбою. Всі документи на ці тягачі видано протягом одного-двох днів у серпні цього року. Вантаж, який заповнює не більше третини об’єму кожного автомобіля, не має нічого спільного з гуманітарною допомогою. Цей вантаж направляється бойовикам – угрупованням терористів Козіцина, Безлєра та інших" - йдеться в повідомленні СБУ.

Також вантажівки, за словами Наливайченко, будуть використовувати для перевезення озброєння, а також для вивезення вбитих і замордованих українських військових.

Кілька тижнів тому президент РФ Володимир Путін заявив про введення "гуманітарного конвою" на територію України для нібито допомоги мешканцям Луганської області. Ця допомога мала би надходити до України під контролем Червоного Хреста, але останній заявив про необізнаність в діях Росії. "Гуманітарним конвоєм" Путіна виявилася колона військових "КАМАЗів" білого кольору з порожніми причепами.

До цього вантажівки стояли на кордоні, але сьогодні вдень Держприкордонслужба України заявила про перетин кордону 145 вантажівками з Росії.