Уряд хоче Антикорупційне бюро і "відкриті" офшорки

Максим Опанасенко
22 серпня 2014р. 17:48

Уряд на своєму сьогоднішньому засіданні схвалив пакет антикорупційних законопроектів. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Тут кажуть - ухвалення і реалізації цих документів мають здійснити антикорупційну реформу.

Так, Уряд схвалив проект Закону "Про Національне антикорупційне бюро України". Про створення такого органу політики і громадські активісти говорили протягом останніх кількох років. Новостворений орган повинен виявляти і розслідувати корупційні діяння чиновників (без втручання в бізнес приватних осіб). Разом з цим в Кабміні пояснюють - збільшення правоохоронців у зв'язку зі створення бюро не передбачається.

Також Уряд схвалив законопроект "Про запобігання корупції": "Метою є створення ефективної системи запобігання корупції. Цей проект має замінити чинний сьогодні, але неефективний Закон України "Про засади запобігання і протидії корупції". Законопроект, зокрема, передбачає запровадження широкого переліку антикорупційних обмежень для осіб, які обіймають посади на державній службі чи службі в органах місцевого самоврядування, створення чітких правил поведінки чиновника з тим, щоб його дії завжди відповідали публічному інтересу та очікуванням суспільства" - йдеться в повідомленні.

Законопроект, за повідомленням Кабміну, передбачає відповідальність для чиновників, якщо ті надаватимуть перевагу приватному інтересу перед інтересами своєї служби. Також закон дозволить перевіряти чиновника, якщо його рівень життя явно не відповідає реальним доходам, змусить посадовців публікувати свої декларації, які опісля будуть перевірятися, а також позбавить можливості участі в держзакупівлях компаній, в яких відсутні антикорупційні програми або які внесені до Єдиного державного реєстру осіб, притягнутих до відповідальності за корупційні правопорушення.

Третій схвалений документ - проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичних осіб та публічних діячів". Він передбачає розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб (фізичних осіб, які фактично контролюють компанії) при здійсненні їх державної реєстрації. Це має відкрити власників офшорних компаній, які дуже часто є засновниками українських фірм, які, в свою чергу, беруть участь в державних закупівлях або регулярно отримують державні замовлення.

Законопроект розробляв МінЮст разом з експертами громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ". Тепер слово за депутатами Верховної Ради.

 

Теги: Київ