Порошенко вручив арештованому в РФ режисеру орден

Максим Опанасенко
25 серпня 2014р. 11:32

Президент Петро Порошенко нагородив українського кінорежисера і сценариста Олега Сенцова, який зараз знаходиться за гратами у Росії, орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Про це йдеться в указі президента. 

"Олег Сенцов – відомий український кінорежисер, сценарист, володар численних кінопремій та призів від міжнародних кінографічних фестивалів та організацій. Олег був активістом Автомайдану. Під час кримської кризи підтримував рух за єдину Україну, купував і розвозив продукти і предмети першої необхідності українським військовим частинам в Криму, які були заблоковані. 11 травня Сенцов вийшов на акцію протесту в Сімферополі, пізніше в цей день він був затриманий Федеральною службою безпеки Російської Федерації за підозрою в тероризмі. Через деякий час Сенцова перевезли до Москви, у слідчий ізолятор в Лефортове" - повідомляє прес-служба Адміністрації Президента.

З вимогою про звільння Сенцова до президента РФ Володимира Путіна вже зверталися як українські посадовців, так і відомі в усьому світі митці Педро Альмодовар, Вім Вендерс, Агнешка Холанд, Майк Лі, Кшиштоф Зануссі, Анджей Вайда та Кен Лоуч. Справою також займається "Міжнародна амністія".

 

Теги: Київ