З-під вікон посольства Туреччини прибрали забудову

Маша Землянська
27 серпня 2014р. 12:35

Київський міський голова Віталій Кличко проінспектував демонтаж незаконної забудови на бульварі Дружби Народів, 38 перед земельною ділянкою Посольства Туреччини в Україні.

"Ми бачимо на цій ділянці незаконне будівництво на червоній лінії, там, де воно заборонене. Порушені всі норми міського будування. І таких незаконних забудов у Києві величезна кількість. Ми розпочали демонтаж. Це - не єдина незаконна будівля, яку ми прибираємо за рішенням суду. Тенденції підкилимних  схем минулої влади покладений край. Всі рішення щодо виділення землі у Києві будуть публічними і прозорими", - наголосив Віталій Кличко. Мер Києва відзначив, що через земельні махінації міський бюджет щороку втрачає до 50 міліардів гривень. Тому столична влада буде добиватися скасування незаконних «земельних» рішень і перегляду справ у судах. Кличко пообіцяв, що на місці незаконного будівництва на бульварі Дружби Народів після демонтажу конструкції з'явиться сквер.

Справа у тому, що 11 років тому уряди України і Туреччини домовились про взаємне виділення земельних ділянок в Анкарі і Києві для будівництва приміщень дипломатичних місій. Турецькій стороні виділили 43 сотки за адресою бульвар Дружби Народів, 38. У 2007 році Київрада передала в оренду на 5 років фізособі ділянку, яка межує з місцем майбутнього посольства. Але замість "тимчасової легкозбірної конструкції", як значилося у документах, перед ділянкою посольства Туреччини почалося капітальне будівництво. З'явився фундамент і каркас. Турецька сторона подала позов на власника ділянки в Окружний адміністративний суд Києва. Суд ухвалив рішення на користь міста. Столична влада обіцяє демонтувати незаконне будівництво протягом десяти днів.

Теги: Київ , земля , гроші , забудова