Пацієнти попросили уряд звільнити чиновника МОЗ

Маша Землянська
27 серпня 2014р. 14:57

Вранці пацієнти та громадські активісти пікетували Кабінет Міністрів із вимогою звільнити голову тендерного комітету Міністерства охорони здоров’я Руслана Салютіна. Саме він, на думку громадськості, відповідальний за провалення всіх тендерів в Україні.

"2014 рік став найгіршим роком для пацієнтів України. Пацієнти вимагають від Арсенія Яценюка зняти людину, яка пів року саботує тендери на закупівлю ліків - Руслана Салютіна. Від підпису прем'єра залежать життя тисяч українців цього року", - коментують акцію в організації "Благодійний фонд "Пацієнти України".

У МОЗі також вранці заговорили про тендери. На сайті відомства з'явилась новина: "На даний момент Міністерство охорони здоров’я України проводить усі процедури відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» для остаточного завершення процесу централізованих закупівель та фінансування 17 державних цільових програм охорони здоров’я, на які відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» передбачено 2,16 мільярди гривень. Станом на 26 серпня 2014 року уже закуплено ліків та виробів медичного призначення на суму 102,3 мільйони гривень, з них акцептовано пропозиції учасників торгів на суму 46,8 мільйони гривень, тривають основні закупівлі на суму 1 мільярд 820 мільйонів гривень, проводяться підготовчі процедури щодо початку закупівлі на суму 237,7 мільйонів гривень в найближчі дні. Нагадаємо, щорічно МОЗ України проводиться близько 200 процедур закупівель, в середньому за 40 напрямами використання бюджетних коштів".

 

 

Теги: гроші , Київ , ліки , МОЗ