Аваков не хоче забирати орендовані вертольоти

Максим Опанасенко
28 серпня 2014р. 13:30

Міністерство внутрішніх справ не збирається повертати гвинтокрили МВС, які перебувають в оренді ПрАТ "Українські вертольоти". Про це йдеться в сюжеті програми розслідувань "Наші гроші" і статті однойменного видання.

"Ідеться про 12 вертольотів. З них 4 борти орендовані компанією у військової частини 2269, підпорядкованої Внутрішнім Військам МВС, ще 8 – у міліцейського держпідприємства "Хорів-Авіа". За словами очільників приватного підприємства, жодних перешкод для повернення цих вертольотів Нацгвардії немає. Прокуратура навіть ініціювала судовий процес повернення вертольотів, орендованих компанією "Українські вертольоти". Але на засіданнях суду представники МВС не підтримують позови прокуратури і заявляють про відсутність вимоги повертати гвинтокрили. Журналісти програми "Наші гроші" відвідали судове засідання та переконалися: позови в інтересах МВС прокуратура програє через позицію МВС" - йдеться в повідомленні.

Загалом у парку "Українських вертольотів" - 28 бортів: 12 гвинтокрилів МВС і 16 - Збройних Сил. Останні, щоправда, вже висунули вимогу повернути взяті в оренду вертольоти.

"Борти, орендовані компанією "Українські вертольоти", працюють в місіях ООН. Договір про оренду гвинтокрилів Міноборони, так само, як і договір щодо вертольотів МВС, містить пункт про форс-мажорні обставини. Відповідно до нього, у разі особливого періоду в державі компанія мусить повернути техніку власникам. Але в контракті з Міноборони, на відміну від контракту з МВС, особливий період трактується як "бойові дії за участю Збройних Сил України". На думку представників компанії "Українські вертольоти", оскількив країні не оголошено військового стану, а проводиться антитерористична операція, Міноборони не має юридичних підстав повертати свої вертольоти. Окрім того, за оцінками компанії, такі дії в разі розриву контракту з ООН можуть спричинити штрафні санкції з боку ООН у розмірі $40 млн" - повідомляють "Наші гроші".


За даними видання, акціонерами компанії "Українські вертольоти" є дві фізичні особи. 39% акцій належить її гендиректорові Володимиру Ткаченку. 61% – його дружині Олександрі Ткаченко.

 

Теги: Київ