Держслужба інтелектуальної власності списала 2 млн

Максим Опанасенко
29 серпня 2014р. 10:10

Прокуратура Києва зареєструвала кримінальне провадження стосовно службовців Державної служби інтелектуальної власності, з вини яких було завдано збитків на суму майже 1,9 мільйонів гривень.

"Зокрема, як засвідчила прокурорська перевірка, посадовці зазначеної установи в порушення вимог закону виплатили близько 1 млн гривень авторської винагороди своїм працівникам за наукові дослідження, проведення яких взагалі не входило до їх повноважень. Окрім того, майже півмільйона гривень посадові особи Держслужби незаконно витратили на відрядження своїх співробітників, а ще 300 тисяч гривень "списали" на утримання автотранспорту" - йдеться в повідомленні.

Сума збитків накопичилася протягом 2011-2014 років. Слідство розпочато, ним займається міліція.

Нагадаємо, що у грудні 2013-го екс-президент Віктор Янукович перепідпорядкував Державну службу інтелектуальної власності - раніше вона підпорядковувалася Міністерству освіти і науки. Тепер же - Міністерству економічного розвитку і торгівлі.

Держслужба інтелектуальної власності (раніше - Департамент) - "хлібне місце". "Свідомо" три роки тому розслідувало ситуацію з інтелектуальною власністю в Україні. Тоді ми з'ясували, що захисту відомих брендів від підробки в Україні практично немає, зібрані гроші за використання фонограм йдуть на ремонти кабінетів, а через Держслужбу проводяться корупційні схеми - наближені до тодішнього очільника служби люди патентують один винахід за іншим, не зважаючи на загальну відомість запатентованих явищ. Після звільнення Миколи Паладія з посади очільника Держслужби, тимчасово виконуючим обов'язки голови став Олексій Янов - заступник Паладія і давній партнер родини екс-міністра освіти Дмитра Табачника. Саме на його кандидатурі, за розвідкою журналістів Комерсанта, наполягав Табачник. Враховуючи, що установа підпорядковувалася саме МОН - бажання міністра було цілком зрозуміле. Але думка прем'єра Миколи Азарова виявилася вагомішою - Головою Державної служби інтелектуальної власності восени 2012-го став Микола Ковіня. За інформацією з соціальної мережі LinkedIn, Ковіня працював патентним експертом в Інституті промислової власності "Укрпатент". Потім став вести приватну практику патентного повіреного у США і Німеччині. В Україну повернувся, коли запросили працювати у юрфірмі "Василь Кисіль і партнери", де також працював повіреним.