В Київраді лежить проект про обмеження алкоголю

Маша Землянська
29 серпня 2014р. 10:53

Депутатів Київради від «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Гусовський пропонує колегам підтримати його проект, який обмежує продаж алкогольних напоїв у Києві.

Зокрема, мова йде про заборону продажу міцних напоїв після 22:00 і до 10:00.

«На даний час споживання алкоголю,  його виробництво,  торгівля і масштабність негативних наслідків у місті Києві характеризується високим рівнем, саме тому існує нагальна необхідність вжиття цілісного комплексу заходів, спрямованих на подолання зазначених соціальних проблем. Дослідження ESPAD в Україні фіксують чисельні факти, коли на практиці підліткам достатньо легко купувати алкоголь в роздрібних торгових мережах. Так, 61% учнів відповіли, що їм легко дістати пиво, 68% – слабоалкогольні напої, 51,2%  – шампанське, 47,5%  – вино та 29,9% респондентів – міцні алкогольні напої. Очевидно, що ступінь контролю державних органів за дотриманням законодавства нашої держави щодо продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку, знаходиться на дуже низькому рівні. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 40% українських підлітків віком від 14 до 18 років регулярно вживають спиртні напої. Україна за підсумками 2012 року зайняла третє місце в світі по середньому споживанню горілки на людину (рейтинг досліджень британської компанії «International Wine & Spirit Research»). Перше місце належить Росії (13,9 літра), друге — Білорусі (11,3), четверте — Польщі (7,0), п'яте — Казахстану (5,9)», - такі дані наводяться в пояснювальній записці до проекту.

«Об’єднання «Самопоміч» - партія, створена мером Львова Андрієм Садовим. До речі, там обмеження на продаж алкоголю вже запровадженні. Проте не завжди їх дотримуються продавці.

Теги: Київ , гроші , алкоголь