КМДА: 68% киян за вулицю Героїв Небесної Сотні

Маша Землянська
29 серпня 2014р. 12:19

У Києві продовжується обговорення перейменування вулиці Інститутської на вулицю Героїв Небесної Сотні, яке стартувало 20-го серпня. За інформацією Департаменту суспільних комунікацій, станом на 29-е серпня думки громадськості Києва на підтримку проекту і проти нього розподіляються таким чином: 68% учасників обговорення висловилися «За» перейменування, а 32% – «Проти».

«Свої пропозиції, зауваження та власні редакції проекту рішення, оприлюдненого на офіційному сайті КМДА, вже надіслали більше 1350 користувачів порталу. Також близько 200 громадян висловилися з цього приводу, зателефонувавши до «Контактного центру міста Києва» (15-51).
Наразі можна чітко виокремити найбільш популярні та слушні пропозиції прихильників і опонентів. Зокрема, перейменувати лише частину вулиці – від Майдану Незалежності до вулиці Ольгинської; назвати її «вулиця Небесної Сотні», бо патріоти, які загинули, вже є героями. На місці трагічних подій пропонується облаштувати архітектурно-меморіальний комплекс, алею і каплицю, зробивши цю ділянку пішохідною.

Однак, не можна залишати без уваги і думки опонентів щодо зміни історичної назви вулиці. Не перейменовувати вулиці, провулки, сквери в центрі міста Києва – основна вимога цієї групи відвідувачів порталу. Натомість вони радять перейменувати на Героїв Небесної Сотні одну з вулиць із радянською чи російською назвою.

Обидві сторони обговорення погоджуються з тим, що в місцях найзапеклішого протистояння необхідно встановити пам’ятні знаки загиблим патріотам», - йдеться в повідомленні прес-служби КМДА.

Долучитися до обговорення, висловити власну думку можна на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації, у рубриці «Е-МІСТО» – «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів». Також можна звернутися до Контактцентру за телефонами: 15-51 (зі стаціонарного) або (044) 205-73-37 (з мобільного), за допомогою веб-сайту www.1551.gov.ua, через мобільний додаток «КМДА 1551» для iOS, Android, WinPhone та Windows 8. Обговорення триває до 20-го жовтня.

Теги: Майдан , Київ