"Батьківщина" наполягає на воєнному стані

Максим Опанасенко
29 серпня 2014р. 15:14

Фракція "Батьківщина" вважає, що введення воєнного стану на території Луганської та Донецької областей - найкоротший шлях до миру, а не введення - гра на руку Путіну. Про це заявили заступники голови партії "Батьківщина" Андрій Кожем’якін і Григорій Немиря.

"Введення воєнного стану в Луганській і Донецькій областях є життєво необхідними. Учора про це чітко заявила голова партії  "Батьківщина" Юлія Тимошенко. На жаль, ситуація близька до критичної,  численні батальйони не отримують належної зброї і техніки. Непоодинокі прикладі дезорганізації у частинах військ. В умовах прямої агресії Росії - це не конституційне право, а обов’язок президента України (ввести воєнний стан)", - наголосив Кожем’якін.

В свою чергу Григорій Немиря заявляє, що неможливість військовою допомоги після введення воєнного стану не доведена міжнародними нормами: "Немає навіть посилання на заяви світових політиків. Тому я хочу чітко заявити, що не існує жодних обмежень, які б блокували військово-технічну допомогу у разі введення воєнного стану на території двох областей. Не треба плутати оголошення війни і введення воєнного стану. Підкреслюю, воєнний стан - це належна відповідь на існуючу загрозу суверенітету. Якщо ми не вводимо воєнний стан, це означає, що нема ніякої загрози цілісності і суверенітету України,  немає агресії з боку Росії, і таким чином підтверджуємо, що це внутрішній конфлікт".

Раніше повідомлялося про те, що введення воєнного стану в Україні унеможливить проведення парламентських виборів, запланованих на жовтень. Також, за переконаннями окремих експертів, це може стати завадою для міжнародної військової допомоги.

 

 

Теги: Київ