Мерія планує віддати фірмі "Сім'ї" шматок Оболоні

Максим Опанасенко
2 вересня 2014р. 14:18

Фірма з орбіти так званих "межигірських компаній" екс-президента Віктора Януковича може отримати від київської влади земельну ділянку на Оболоні. Про це йдеться в проекті нормативно-правового акту, що розміщений на сайті мерії і підписаний мером міста Віталієм Кличком.

В цей розділ потрапляють проекти рішень, частина з яких виноситься на голосування Київради. 11 серпня в цьому розділі з'явився документ про затвердження проекту землеустрою щодо відведення ТОВ "Київбуджитло" землі на проспекті Героїв Сталінграда, 8-а (літера Б). Для чого? Для реконструкції будівлі поливочної станції під фізкультурно-оздоровчий комплекс - "з подальшими його експлуатацією та обслуговуванням".

Цим же рішенням пропонується віддати цю землю - в загальному 0,32 гектари - фірмі в оренду - на 25 років. В якості пояснень, в рішенні надається теза "у зв'язку з переходом права власності на майно" і посилання на договір купівлі-продажу майна від 01.03.2012 року. Це може означати, що компанія викупила нерухомість (поливочну станцію) у березні 2012-го, а київська влада має тепер передати їй землю, що знаходиться під нерухомістю:

За даними "Інформаційно-ресурсного центру" є тільки одна фірма з відповідною назвою - ТОВ "Київбуджитло". Зареєстрована вона в Броварах, на Кірова, 90, офіс 16. Ця адреса прекрасно знайома більшості журналістів - тут зареєстровано цілий ряд компаній, котрі будували і обслуговували резиденцію екс-президента Віктора Януковича у Межигір'ї. Також це є місцем реєстрації для компаній дружини екс очільника Державного управління справами Андрія Кравця Марини Пелих, яка за часів перебування Олександра Попова в кріслі очільника КМДА отримала в оренду і власність декілька земельних ділянок в місті. Засновником же ТОВ "Київбуджитло" є ТОВ "Дом Лесника":

Це фірма, яка володіла мисливським угіддям Януковича у Сухолуччі і постачала в Межигір'я коштовне меблеве і інтер'єрне оздоблення.

Саме "Київбуджитло" також було помічене в справах екс-президента. У 2009-му саме цій фірмі Київрада виділила землю "для будівництва, експлуатації та обслуговування котеджу на Оболонській набережній,33". Це будинок старшого сина Януковича - Олександра:


 

Коли це питання буде винесене на голосування Київради і чи буде взагалі - поки невідомо. Ми спробуємо дізнатися детальну інформацію по цій справі.