Музей історії Києва хоче переїхати у Гостинний

Максим Опанасенко
3 вересня 2014р. 14:14

Музей історії Києва пропонує мерії створити у Гостинному дворі однойменний музей - "Музей історії міста Києва". Про це йдеться в листі гендиректора музею Лариса Булавіна до керівника апарату КМДА Володимира Бондаренка.

Зараз частина колекції музею знаходиться у приміщенні біля метро "Театральна". Інша частина зберігається в Українському домі на Європейській площі і потребує окремої будівлі.

У червні Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про передачу Гостиного двору під реконструкцію компанії "Укрреставрація". До цього, навесні 2012-го Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури, а восени - віддали фірмі "Уккреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із колишнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. Активісти-антизабудовники після кількох акцій протесту захопили Гостинний та перетворили його на культурний сквот. У грудні 2012-го забудовники почали брати приміщення Гостинного штурмом. Активістам, що захищали це місце від забудови, вдавалося якийсь час відстоювати захоплення. Принаймні до рішення суду тут продовжувалися будівельні роботи, від історичної пам'ятки частково лишився тільки фасад.

Теги: Київ