В Києві відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні

Вячеслав Себба
4 вересня 2014р. 13:18

В Києві відкрили пам’ятник Героям Небесної Сотні

День Незалежності України, 24 серпня, пам’ятник у вигляді козацького хреста відкрили біля новозбудованого міжконфесійного храму на честь святителя Миколи Чудотворця, що поруч із гуртожитком КПІ.  Глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) освятив пам’ятник Героям Небесної Сотні. 


«Для того, щоб віддати своє життя за Батьківщину треба мати свободу, і нехай ця жертва буде знаком того, що ми лишаємося і будемо завжди свобідними людьми у вільній, незалежній Державі» – сказав Святослав. 
947 948

Під час урочистого молебню пролунав передзвін з  пересувної дзвіниці – корельйону. 

Ініціаторами відкриття монументу стали працівники та студенти Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

«Я переконаний, що цей пам’ятник Героям Небесної Сотні надихатиме ниніщнє і майбутні покоління київськиїх політехніків, та й не тільки політехніків, молодь, усіх патріотів України на утвердження її Незалежності, на те, щоб Україна відбулася як могутня, гідна і дуже успішна країна», – наголосив у своїй промові з нагоди відкриття пам’ятника ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський

В освяченні пам’ятного хреста Героям Небесної сотні взяли участь представники різних конфесій та Церков, відомі українські письменники, поети, керівництво КПІ, студенти й викладачі, громадські активісти та представники влади.

«Цей памятник Небесній Сотні нагадуватиме нам не лише про страшну трагедію, а і про наш обовязок більше не допустити її повторення. Вони боролися за наше майбутнє, за майбутнє всієї України як Європейської держави. Я вірю, разом ми зможемо завершити почату ними справу» - розповів депутат Київради VI скликання Тесленко Павло (відомий як громадський лідер мікрорайонів ДВРЗ та Старої Дарниці).

 

18-20 лютого 2014 року в районі вулиці Інститутської в Києві під час масових протистоянь загинули понад 100 євромайданівців. Загиблих назвали Героями Небесної Сотні.

Насамкінець учасники церемонії поклали квіти до пам’ятника і до портрета одного з тих героїв, які віддали життя за волю і незалежність нашої Вітчизни, – студента КПІ Юрія Поправка, закатованого сепаратистами у квітні цього року.