Метро готує киян до імовірного здорожчання

Максим Опанасенко
5 вересня 2014р. 10:18

Прес-служба "Київського метрополітену" оприлюднило повідомлення, з якого можна зробити висновок щодо імовірного здорожчання проїзду у метро.

"Фінансовий стан столичного метрополітену залишається досить складним.
Як уже повідомлялося раніше збитки підприємства на кінець року можуть скласти 724,9 мільйонів гривень. Однією з основних складових, яка не дає можливості розвитку для підприємства лишається тариф. Востаннє він переглядався шість років тому. З того часу значно подорожчало усе необхідне обладнання та комплектуючі. Крім того вартість електроенергії зросла на 72%, а мінімальна заробітна плата збільшилася в 2,4 рази. Також підприємство постійно недотримує компенсації за перевезення пільгових категорій пасажирів. У результаті збиток на кожній поїздці становить 82 копійки" - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією на сайті метрополітену, київська влада зараз вирішує питання про зміну тарифу у підземці.

"Попередньо розглядається можливість встановлення мінімальної ціни при використанні проїзних квитків. При нинішній вартості місячного проїзного у 95 гривень, один день користування підземкою, не зважаючи на кількість поїздок, коштує 3 гривні. Це як одна поїздка у маршрутці, однак затрати для перевезення пасажирів у метрополітені вищі в рази" - кажуть в "Київському метрополітені".

І вкотре нагадують - столичне метро - найдешевше в Україні та Європі.

Теги: Київ