Міносвіти віддало 3 млн фірмі ректора КПІ

Максим Опанасенко
5 вересня 2014р. 10:58

Державне підприємство "Інфоресурс" Міністерства освіти і науки підписало угоду з приватним акціонерне товариство "Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій" на виготовлення документів про освіту. Про це повідомляє "Вісник державних закупівель".

Загальна вартість - 2 916 000 гривень. Мова йде про виготовлення додатків до дипломів про вищу освіту європейського зразка. Загалом фірма має виготовити 45 000 додатків до кінця року.

Співвласником ПАТ "НДІ ПІТ" є ректор Київського політехнічного інституту Михайло Згуровський:

"НДІ ПІТ" регулярно отримує від Міносвіти замовлення на друк документів про освіту, зокрема - і на друк дипломів для студентів, на які щороку витрачається десятки мільйонів гривень.

Схему, за якою приватна компанія постачає у виші дипломи за державні кошти, була придумана Згуровським у 90-х, за часів його роботи міністром освіти. На захисті компанії - купа патентів, котрі захищають авторське право на виготовлення документів, і, фактично, унеможливлюють одержавлення цього бізнесу. Спробу передахувати бізнес зробив колишній міністр освіти Дмитро Табачник кілька років тому. Тоді і було створено державне підприємство "Інфоресурс". А разом з ним - Єдину державну електронну базу з питань освіти. Туди університети мають вносити інформацію про всіх абітурієнтів, студентів і викладачів. За задумкою Табачника, ця база повинна з часом "перекрити" існуючу базу Згуровського. І тоді, нібито, гроші не повинні йти в приватні руки. "Інфоресурс" досі виконує лише роль посередника - між фірмою Згуровського, в котрого вона купує документи, і університетами. При цьому, різницю у вартості купівлі/продажу фірма лишає собі - "за послуги".