КМДА хоче похизуватися вагонами за кіотські гроші

Максим Опанасенко
5 вересня 2014р. 12:02

КМДА планує організувати презентацію вагонів метро, модернізованих за кошти Кіотського протоколу. Про це йдеться в листі до очільника КМДА Віталія Кличка.

Згідно з листом, представники уряду Японії наполягають на тому, аби на кузовах модернізованих за їхні гроші вагонів, були відповідні наклейки - як під час презентації, так і під час експлуатації. З ними, щоправда, виникли проблеми у Держагенстві екологічних інвестицій - не можуть провести кошти.

На урочистій презентації очікують посла Японії в Україні пана Сакату, а також цілу японську делегацію. Остання буде в Києві з 16 по 18 вересня, відтак, похизуватися відремонтованими вагонами мерія зможе якраз в цей проміжок. Тобто, чекати на масове використання цих вагонів кияни можуть чекати вже після презентації.

Потяги метро модернізували на Крюківського вагонобудівному заводі. Перші три такі вагони в київській підземці з'явилися ще в листопаді 2013-го - на відкритті станції "Теремки". Але опісля одразу поїхали назад на завод - для доопрацювання.

Модернізація полягає в повному оновленні салону зі збереженням старого кузова.

Загалом же за гроші, отримані Україною за Кіотським протоколом, мали відремонтувати 95 старих вагонів (найстарші в київській підземці, 60-70-х років виробництва). Загальна вартість проекту - 1 мільярд гривень. 

 

Теги: Київ