Порошенко наказав припинити вогонь з 18:00

Максим Опанасенко
5 вересня 2014р. 16:58

Порошенко наказав припинити вогонь з 18:00

Президент Петро Порошенко віддав наказ начальник Генштабу Збройних Сил України припинити вогонь на сході країни з 18:00. Про це йдеться в заяві президента.

"Мої міжнародні переговори в Брюсселі та Мінську продемонстрували потужний запит на мирне політико-дипломатичне врегулювання конфлікту на Донбасі. Такі ж настрої домінували під час моїх зустрічей з світовими лідерами на саміті НАТО в Уельсі. Миру прагне цілий світ, миру прагне вся Україна, включаючи і мільйони мешканців Донбасу. Найвищою цінністю є людське життя, і ми повинні зробити все можливе і неможливе для того, щоб припинити кровопролиття та покласти край стражданням людей. Виходячи із заклику Президента Росії Володимира Путіна до керівників незаконних збройних формувань Донбасу зупинити вогонь, підписання протоколу на засіданні  Тристоронньої контактної групи з імплементації Мирного плану Президента України, я віддаю наказ начальнику Генерального штабу Збройних Сил України припинити вогонь починаючи з 18:00 5 вересня" - йдеться в повідомленні.

Контролювати режим припинення вогню (це стосується обох сторін війни) має міністр закордонних справ разом з ОБСЄ. Також Порошенко розраховує, "що ці домовленості, включаючи припинення вогню та звільнення заручників, будуть чітко дотримуватися".

Раніше стало відомо, що Україна в особі екс-президента Леоніда Кучми підписала протокол про припинення вогню на Донбасі з 18:00 п'ятниці. Зустріч з представниками "ДНР" і "ЛНР", за участі російської сторони, а також ОБСЄ, проходила у Мінську. За окремими повідомленнями, протокол складається з 14 пунктів, які поки що невідомі.

Фото - dt.ua