Міносвіти "поховало" спільний підручник з Росією

Максим Опанасенко
5 вересня 2014р. 17:46

Міністерство освіти і науки припинило діяльність українсько-російської групи з написання спільного підручника з історії. Про це у своєму Facebook написав заступник міністра освіти Павло Полянський.

"Наказом Міносвіти припинено діяльність російсько-української групи з написання "спільного" посібника з історії. Вогонь російських "Градів" остаточно похоронив табачниковське дітище. Нічого особистого. Але й нічого спільного" - пише замміністра.

Ідея спільного посібника для вчителів історії належить екс-міністру освіти Дмитру Табачнику. Користуватися ним мали б вчителі історії при розповідях про "спільну історію України і Росії". Ідею взялася реалізовувати об'єднана група істориків. Першим результатом роботи стало видання окремої книги восени 2012-го. Книга складається з чотирьох частин. Перша називається "Вклад Києво-Могилянської академії у розвиток української та російської освіти і культури". Друга частина – "Культура Давньої Русі". Третя частина – "Російське дворянство і українська шляхта в соціально-політичному житті і повсякденності (кінець XV – перша половина XVII століття). Четверта частина – "Повсякденність радянської людини (друга половина XX століття)". Свого часу "Свідомо" проаналізувало цей посібник, виявивши цілий ряд "згладжених кутів" спільної історії. Більше про це можна почитати тут.

В Україні книгу видало ТОВ "Видавничий дім "Освіта" - видавництво з пулу "улюбленців" Дмитра Табачника. Довгий час його очолювала колишня чиновниця Тамара Ткаченко, яка мала безпосереднє відношення до Міносвіти.

Група планувала видати ще декілька спільних робіт.