Суд не віддав орбіті Черновецького "Київміськбуд"

Максим Опанасенко
8 вересня 2014р. 13:57

Господарський суд Києва відмовив вісьмом кіпрським компаніям і одній компанії з Лондона у визнанні права власності на 66,53% акцій "Київміськбуду". Про це, з посиланням на рішення  суду, повідомляють "Наші гроші".

"Свої вимоги кіпрські компанії "Atima Limited", "Akvista Limited", "Іntermion Limited", "Intrapolia Limited", "Surtoria Limited", "Investion Limited", "Vigorans Limited" і "Altimak Limited" мотивували тим, що 2 липня 2010 року вони купили у ТОВ "Фінансова компанія "Новий регіон" 44 млн штук (66,53%) акцій "Київміськбуду". Кожна компанія купила по 5,5 млн акцій (8,32%) за 12,1 млн грн. Через місяць, 2 серпня 2010 року, "Investion Limited", "Vigorans Limited" і "Altimak Limited" продали по 5,45 млн куплених акцій (8,24%) по $4,5 млн лондонській компанії "Fitzneal Real Estate Limited" - йдеться в повідомленні.

Позов компаній з вимогою визнати їхнє право власності на куплені акції холдингової компанії не було задоволено, бо у 2010-2011 роках суди визнали недійсними продаж 80% "Київміськбуду" "Новому регіону". Цим пакетом зараз володіє Київрада. Відтак, "Новий регіон", за рішенням судів, незаконно отримав акції, відтак - продавати їх теж не мав права.

Договір про продаж акцій "Київміськбуду" "Новому регіону" був підписаний у 2009-му - між компанією і Головним управлінням комунальної власності Києва. Останнє тоді очолював Анатолій Чуб - чоловік сестри екс-мера Києва Леоніда Черновецького.

"Нинішнім засновником ТОВ "ФК "Новий регіон" є компанія "Аспра Трейд Лімітед" (Беліз). Директор фірми – Михайло Піроцький, з оточення Анатолія Чуба та екс-зятя Черновецького Вячеслава Супруненка, який у 2011 році був оголошений в міжнародний розшук. Як відомо, брат Вячеслава Супруненка Олександр в цьому році став депутатом Київради. ЗМІ називають вказані вище закордонні компанії близькими до екс-зятя Черновецького. Хоча, "Atima Limited", приміром, раніше це заперечувала" - пише видання.

 

 

Теги: Київ