Охороняти спадщину Києва буде чоловік онуки Рибака

Маша Землянська
10 вересня 2014р. 14:05

Охороняти спадщину Києва буде чоловік онуки Рибака

Розслідування Марії Землянської, бюро журналістських розслідувань "Свідомо", для проекту "Слідство.інфо" 

Кадрові призначення нового мера Києва Віталія Кличка продовжуються вже третій місяць. Зокрема, «Свідомо» вже писало про нових радників мера, про те, що Володимирський ринок очолив ревізор фірм Фірташа, про людину Леоніда Чернівецького, якій віддали посаду очільника «Київтранспарксервісу», а потім усунули з посади через кримінальну справу. Тепер до нас потрапило розпорядження про призначення нового виконуючого обов’язки начальника Управління охорони культурної спадщини.

Фактично це та людина, від підпису якої залежатиме доля історичних будинків Києва.

Хто опікуватиметься спадщиною Києва

Підписом під розпорядженням Кличко звільнив попереднього керівника Управління Якова Діхтяра і одразу призначив виконувати його обов'язки – Олександра Никоряка. «Свідомо» знайшло цікаві факти про цю людину.

Одразу скажемо, на офіційному сайті Управління, як власне і сайті мерії, немає жодних даних про Никоряка. Біографію «Свідомо» просило надати прес-службу КМДА.

 


 

 

Там вирішили, що освіта та попередні місця роботи нового очільника управління - це інформація конфіденційна. Ми ж таки дізналися про нього більше.

Зокрема, про освіту. У Никоряка їх аж чотири. Правда, дві ще не закінчені – в Київському Національному університеті будівництва та архітектури, а також в Національній академії державного управління. Серед закінчених – банківська освіта від Університету банківської справи при НБУ та естрадний спів КНУ культури та мистецтв.

В кадрі кліпу про кохання той самий Олександр, тільки під псевдонімом. У творчій кар’єрі він називає себе Фортадо. У шоу-бізнесі він був відомий не тільки своїми піснями.

Фото з сайту Главред

Никоряк дружить з сином екс-президента Віктора Ющенка – Андрієм. Дивуватися тут немає чому, батько Олександра – Дмитро Никоряк також політик, був депутатам місцевої райради у Вижниці, що в Чернівецькій області, від «Нашої України».


Склад Вижницької міської ради


За плітками ЗМІ, у 2009-му на весілля Андрія Ющенка, Никоряк разом з племінником екс-президента Грузії Георгієм Шеварднадзе планували ощасливити молодят Феррарі. Проте дороге авто так і не подарували, а обмежились іншими презентами.


Але й це ще не все. Дружина нового очільника Управління – онучка регіонала, і фактично засновника Партії регіонів, Володимира Рибака Катерина. Весілля вони зіграли три роки тому, минулого року родина поповнилась донькою.

Чому співак вирішив податися на чиновницькі посади? Про це «Свідомо» запитало безпосередньо самого Никоряка.

- Шоу-бізнес – непроста річ. Мені подобалось займатися творчість. Але я стикнувся з ситуацією, що потрібно багато грошей – на розміщення пісень на радіо, кліпів на телеканалах. Це все зіпсувало мені враження про таку кар’єру. Тим паче, коли я був у шоу-бізнесі, я був холостим. Потім зустрів майбутню дружину, яка не поділяла ідею життя на валізах. У неї зовсім інші цінності. Вона сімейна людина.

- Тобто дружина і її родина відмовили Вас від роботи на сцені? Вони наполягали на чиновницьких посадах?

- Ні. Вони такі люди – дуже прості і звичайні. Тесть навпаки, коли почув як я співаю, переконував мене не кидати кар’єру. Але це було моє рішення. Я вирішив піти, наприклад, в політику.

- Без досвіду?

- Я набрався досвіду в компанії «Мостобуд».

- Це компанія Вашої родини?

- Так. Після неї отримав посаду заступника директора в ДП «Укрдержбудекспертиза». Потім потрапив в це управління.

- Ваш тато працював з «Нашою Україною», дідусь дружини - в Партії регіонів. Ви сваритесь через політику?

- Ні. Абсолютно. У нас ніколи не було конфліктів на цю тему. Дружина з Донецька, я з Чернівців. Ми навпаки та молодь, що об’єднує Україну.

- Чого чекати від Управління? Що буде з Києвом?

- Наша задача максимально зберегти ті пам’ятки, які є в Києві. Тому що це обличчя не тільки нашої країни. Київ, мені здається, родзинка не тільки України, але й усього пострадянського простору. Наше завдання не дати зруйнувати те, що є, ми маємо реставрувати старі будинки.