ГПУ взялася за земельний дерибан "Межигір'я-2"

Максим Опанасенко
11 вересня 2014р. 10:56

Господарський суд Києва задовольнив позов Генеральної прокуратури щодо визнання недійсними рішень Київради та держактів на право власності на землю у Голосіївському районі. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

"Зокрема, Генеральною прокуратурою України встановлено, що деякі особи з метою незаконного безоплатного заволодіння землею територіальної громади міста Києва неправомірно створювали кооперативи, які відповідно до законодавства мають право на безоплатне отримання земельних ділянок для житлового будівництва. Згодом, після набуття статусу кооперативу, такі юридичні особи на підставі рішень органів самоврядування отримували привабливі земельні ділянки значною площею безоплатно. Так, у 2007 році щодо обслуговуючого кооперативу житлового кооперативу "Котміст" Київською міською радою прийнято рішення про безоплатну передачу йому у власність та користування земельної ділянки у місті Києві загальною площею майже 75 га та вартістю за нормативною грошовю оцінкою понад 126,5 млн грн" - йдеться в повідомленні.

За даними ГПУ "Котміст" по суті житловим кооперативом не був, а отже не мав права на безкоштовне отримання землі. Більше того, частина з цих 75 гектарів знаходиться у заповідній зоні - "Острів Жуків". 

Ми знайшли це рішення Київради, ось воно:

Землю передавали під "малоповерхову забудову" - на 21-му кілометрі Столичного шосе.

Засновниками "Котміст" є чотири особи - Валентина Лопух, Костянтин Панченко, Сергій Бондаревський та Антоніна Тригуб. Зверніть увагу на дату реєстрації кооперативу - кінець червня 2007 року. Землю їм Київрада виділила вже через 3 (!!!) місяці після створення.

Варто доповнити - якраз на частині відданих "Котмісту" земель зводять палац одіозному політику Юрію Іванющенку, який отримав назву "Межигір’я-2". Більше про це тут.

А тепер зверніть увагу на ряд подібних рішень про виділення десятків гектарів землі в зелених зонах міста, які Київрада прийняла того ж дня:

Ось співвласники цих кооперативів:

В кожному у співвласниках фігурує одна й та ж пара - Валентина Лопух і Костянтин Панченко. 

Варто лише нагадати, що мером Києва тоді був Леонід Черновецький. Секретарем Київради - Олесь Довгий.

Теги: дерибан , земля , Київ