Ціна чиновника: Державні дачі

Маша Землянська
11 вересня 2014р. 13:28

Ціна чиновника: Державні дачі

Розслідування Максима Опанасенка та Марії Землянської, бюро журналістських розслідувань "Свідомо", для проекту "Слідство.інфо"

На початку серпня Петро Порошенко підписав розпорядження, яким пообіцяв скасувати численні пільги для мешканців елітних маєтків. Журналісти «Свідомо» для проекту «Слідство.інфо» дізналися, кого утримують за свій рахунок пересічні українці та у скільки нам обходяться блага чиновників.

Зокрема, комплекс «Пуща-Водиця», що в 10-ти кілометрах від колишньої резиденції екс-президента, а нині втікача – Віктора Януковича, знаходиться в підпорядкуванні Державного управління справами. Утримується коштом платників податків.

За даними ДУС, з 52-ох осіб з дачами у комплексі «Пуща-Водиця», договір про оренду підписали тільки депутат Нестор Шуфрич та екс-заступник міністра оборони Олександр Олійник.

 

Не на камеру в адміністрації комплексу нам заявили: Нестор Шуфрич – ледь не єдиний, хто справно сплачує за оренду та комунальні послуги. Решта – спокійнісінько живе за наш рахунок.

Скільки це грошей? За отриманими нами даними від ДУС, це сотні тисяч гривень на тепло, воду, газ, охорону. Крім того, оплачуються транспортні послуги та зв’язок для чиновників.

Тільки за перший квартал 2014-го року на комплекс виділили 904 800. Для порівняння, за весь минулий рік обслуговування будинків у «Пущі-Водиці» обійшлося бюджету у 6 910 900 гривень.


 

Дані Державного управління справами про планові кошторисні призначення комплексу відпочинку «Пуща-Водиця». У ДУС зазначили: «Всі планові показники відповідають фактичним витратам»

Ще один закритий від сторонніх очей комплекс в підпорядкування ДУС – будинок відпочинку «Конча-Заспа». Микола Азаров, Раїса Богатирьова, Петро Симоненко, Дмитро Табачник: це далеко не повний перелік тих, хто продовжує тут жити, може й формально.


 
«Свідомо» дізналося, що на території комплексу не викуплено жодного будинку. Єдиний, хто має право власності ще з 2001-го року –академік Борис Патон.


На утримання мешканців будинку відпочинку «Конча-Заспа» - це тепло, воду, електрику та газ, тільки за перший квартал 2014-го року вже дістали з бюджету 5 065 600 гривень. Транспортні послуги за перші півроку обійшлися у 236 700 гривень, зв’язок – у 80 800.


Дані Державного управління справами щодо касових видатків будинку відпочинку «Конча-Заспа» за оплату комунальних послуг та оплату послуг транспорту і зв’язку.

Ми обов’язково повернемося до цієї теми та простежимо, як виконуються вказівки президента та скільки заощадять українці на обмеженні пільг чиновникам.

Більше в сюжеті для Першого національного та Громадського ТВ