КМДА не встигає зі слуханнями по долі Гостинного

Максим Опанасенко
11 вересня 2014р. 13:36

Департамент суспільних комунікацій КМДА пропонує меру Києва Віталію Кличку провести загальноміські громадські слухання щодо подальшої долі Гостинного двору пізніше. Про це йдеться в листі Департаменту.

1 етап обговорення - електронний - вже закінчився. "Контактний центр міста Києва" отримав ряд пропозицій від киян щодо Гостинного. Другий етап - власне, загальноміські слухання, за дорученням Кличка, мав би відбутися до 15 вересня.

Департамент, на який і поклали відповідальність за проведення слухать, каже - є робоча група Київради, яка мала би надати фахові пропозиції щодо Гостинного. І без цих пропозицій проводити слухання - беззмістовно.


 

Відтак, Департамент пропонує влаштувати загальноміські громадські слухання по Гостинному лише після надання робочою групою Київради своїх висновків і варіантів вирішення. Серед інших пропозицій - перекласти відповідальність за слухання на Департамент містобудування та архітектури.

У червні Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про передачу Гостиного двору під реконструкцію компанії "Укрреставрація". До цього, навесні 2012-го Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури, а восени - віддали фірмі "Уккреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із колишнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. Активісти-антизабудовники після кількох акцій протесту захопили Гостинний та перетворили його на культурний сквот. У грудні 2012-го забудовники почали брати приміщення Гостинного штурмом. Активістам, що захищали це місце від забудови, вдавалося якийсь час відстоювати захоплення. Принаймні до рішення суду тут продовжувалися будівельні роботи, від історичної пам'ятки частково лишився тільки фасад. 

 

Теги: Київ