Порошенко: "Особливий статус" не загрожує країні

Максим Опанасенко
12 вересня 2014р. 13:24

Надання особливого статусу для окремих районів Донецької і Луганської областей не загрожує суверенітету та територіальній цілісності України. Про це заявляє президент України Петро Порошенко.

"Усім, хто стурбований щодо змісту і суті спеціального закону про особливий статус для деяких районів Донецької і Луганської областей - жодної небезпеки для територіальної цілісності і суверенітету України, жодної загрози для незалежності" - заявив Порошенко.

Він переконаний, що за цим рішенням місцеві мешканці отримають повноваження щодо життєдіяльності регіону, будуть вирішувати яку мову вживати і як витрачати гроші місцевого бюджету.

Загальнодержавні ж питання Порошенко обіцяє вирішувати на вищому рівні. Це стосується, в тому числі, питань міжнародної політики, бізнесу і напрямків розвитку.

Також Порошенко вважає, що у окремих районах Луганської та Донецької областей треба провести дострокові місцеві вибори і сподівається, що парламент підтримає цю ініціативу.

Нагадаємо, "особливий статус" для частини Донецької та Луганської областей - одна з умов так званого мирного плану, угоду про який було підписано терористами зі сходу країни, Україною та підтримано Росією і ЄС. Обіцяного припинення вогню на сході України повноцінно так і не відбулося - українські військовослужбовці регулярно піддаються обстрілам. Окремі експерти заявляють, що "особливий статус" створить в Україні аналог Придністров'я - невизнаної республіки, яка, не без втручання Російської Федерація, була створена на території Молдови.

Теги: Київ