Чиновники затягують суд по землі дружини Кравця

Максим Опанасенко
12 вересня 2014р. 14:29

Суд по справі земельної ділянки на Святошині, яку ТОВ "Київ-Арт" - фірма дружини екс-очільника Державного управління справами Андрія Кравця Марина Пелих - отримала від мерії під забудову, знову перенесли. Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Києва.

Мова йде про півгектара "Київтранспарксервісу" в квадраті Святошинська-проспект Перемоги і площа Героїв Бреста. Її, за інвестиційним договором, передали "Київ-Арту" для зведення наземного паркінгу "з об’єктами транспортної інфраструктури та будівлею громадського призначення". Остання, за документом, повинна бути 1-2 поверховою, площею у 829,3 квадратних метри з 98 машиномісцями (Прочитати наше розслідування про цей інвестконкурс можна тут).

Дослідивши проект землеустрою, київська прокуратура дійшла висновку, що жоден документ взагалі не містить та не передбачає розташування будівлі громадського призначення на цій ділянці. Більше того, у прокуратурі кажуть - зміна цільового призначення земельної ділянки (а будівництво "будівлі громадського призначення" є саме зміною) - справа Київської міської ради. В даному випадку її ніхто не спитав, а отже її права - порушено. 

Відтак, прокуратура попросила у суду визнати інвестиційний договір і розпорядження КМДА про затвердження переможця конкурсу недійсними. В якості відповідачів виступили КМДА, Департамент економіки та інвестиції КМДА, "Київтранспарксервіс" та "Київ-Арт".

На судове засідання 2 вересня представник КМДА не прийшов зовсім, представники Департаменту і "Київтранспарксервісу" заперечили проти задоволення позовних вимог.

 

Відтак, суд вирішив перенести розгляд справи на 18 вересня.

Ми слідкуємо за діяльністю фірм Марини Пелих, зокрема - за "Київ-Артом" - вже кілька років. У жовтні 2013-го Київрада проголосувала за передачу на 25 років цій фірмі будівлі на Ползунова, 1 – біля Південного вокзалу. У ній розмістився фастфуд KFC. А восени 2012-го "Київ-арт" отримав землю легендарного басейну «Водник» на Подолі. Де зараз вже зведено "СпортЛайф". Зовсім нещодавно – цей спортивний центр і фастфуд KFC виросли на Маяковського, на землі, раніше переданій "Київміськбуду". Загалом, за останні кілька років "на рахунку" фірм, пов’язаних з Пелих – приміщення на Хрещатику, у Пасажі, на Круглоуніверситетській і Поштовій площі. Знайдені журналістами у Межигір'ї документи свідчать про те, що сама Пелих мала відношення до резиденції екс-президента. Власне, як і колишній очільник Державного управління справами Андрій Кравець, котрий після втечі Віктора Януковича також залишив країну. Кілька місяців тому він повернувся.

 

Теги: Київ