Яценюк доручив створити комісію для люстрації

Максим Опанасенко
17 вересня 2014р. 15:27

Прем’єр-міністр  Арсеній Яценюк доручив створити комісію для перевірки членів Уряду, заступників Міністрів та керівників центральної виконавчої влади щодо відповідності закону про очищення влади. Про це повідомляє прес-служба Уряду.

Також Яценюк доручив сформувати єдиний реєстр осіб, щодо яких застосовано люстрацію та створити громадянську раду з питань люстрації при Міністерстві юстиції.

"За підрахунками Уряду, під дію закону про люстрацію потрапляють 1 мільйон чиновників, державних службовців, працівників правоохоронних органів, в тому числі й весь склад Кабінету Міністрів України, МВС, СБУ, Генпрокуратура" - йдеться в повідомленні.

Комісію мають створювати Міністр Кабміну Остап Семерак, Нацагенство з питань державної служби і Нацдержслужба України.

Яценюк також сподівається, що Мін'юст буде проводити публічні засідання громадської рди і інформувати про очищення української влади, міліції і судів.

Більше того, згідно з дорученням прем'єра, відповідні комісії з люстрації мають бути створені в кожному міністерстві.

Нагадаємо, закон про очищення влади (або ж - про люстрацію) Рада з декількох разів проголосувала у вівторок. Закон передбачає тотальну перевірку всіх держслужбовців - спікера Ради, його заступників, прем'єр-міністра, віце-прем'єрів, міністрів, силовиків, нардепів, військовиків, суддів, посадовців держорганів.Також закон автоматично закриває дорогу до чиновницьких крісел для людей, що були при владі з моменту обрання екс-президента Віктора Януковича на посаду до 22 лютого 2014-го, для силовиків, які брали участь у затриманні учасників акцій громадського протесту та масових заходів у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, а також для екс-КДБшників і людей, що працювали на керівних посадах в СРСР.

Теги: Київ