Тігіпко хоче «відбілити» зарплати українців

Ігор Котелянець
4 квітня 2011р. 15:55

Тігіпко хоче «відбілити» зарплати українців

«Відбілити» зарплати українців віце-прем’єр пропонує запровадженням такого поняття як «гарантована зарплатня». Згідно з ініціативою віце-прем'єра Тігіпка, що відображена у новому законопроекті, представники найпростіших професій повинні будуть отримувати принаймні мінімальну зарплатню, а малокваліфіковані, кваліфіковані, висококваліфіковані, технічні робітники, фахівці, професіонали, та керівники підприємств зароблятимуть у відповідності до коефіцієнта, на який множитиметься мінімалка, та який визначатиметься Кабміном. Нові правила торкнуться лише приватного сектора.

Згідно з дослідженнями Інституту демографії, 145 мільярдів зарплатних гривень українців знаходяться в тіні. «Ми маємо два з половиною мільйони людей, які отримують мінімальну зарплатню. Я вірю що мільйон громадян можуть отримувати таку зарплатню, але що два з половиною – не вірю», - каже Тігіпко. Тим паче серед них – 120 тисяч керівників підприємств.

На оновлення очікують не лише норми нарахування зарплатні, але й контролю підприємств. Якщо проект буде прийнято, в Україні з’явиться правопорушення “ухилення від укладання трудового договору у разі фактичного допуску до роботи та виплати винагороди за працю без нарахування та сплати страхових внесків». За такий злочин держава вимагатиме 2000 неоподаткованих мінімумів (на сьогодні 34 тис.гривень). Штрафуватимуть і за затримку зарплати або її неповну виплату. 

Очікування від нововведень міністр проілюстрував досвідом інших країн. Як приклад, Угорщина після введення приблизно таких самих норм – збільшила фонд заробітної плати на 20%, Болгарія – на 25%.

Фото Фокус