Сервіс зберігання інформаціі може стати останнім..

Roman Doroshenko
18 вересня 2014р. 13:47

Сервіс зберігання інформаціі може стати останнім..

Сервіс зберігання інформаціі може стати останнім прихистком російських блогерів!

хранилище файлов
Фото з сайту - хранилище файлов DipFo.com

Влада Росії продовжують активну "боротьбу" зі свободою слова в країні! Як відомо, на початку серпня набув чинності "закон про блогер", який прирівнює всіх блогерів до ЗМІ ... Відтепер, усі, хто займається на своїх web-сторінках критикою російської влади, знаходяться під прицілом спецслужб РФ! В таками "успіхами" де-хто вже заговорив про те, що ніби вже найближчого часу блогери масову підуть в "тінь", або, інкше, почнуть вести переписки, та зберігати свої файли на хмаркових сервісах, фото та відео сервісах, як от наприклад - хранилище файлов мультимедіа DipFo.com.
Прийняття цього закону в рамках, так званого, "антитерористичного пакету", тягне за собою подальше згортання свободи слова в Росії. Так вважають не тільки західні експерти, - одвічні критики будь-яких дій російської влади, але й самі російські блогери, громадські журналісти і власники новинних порталів. Проаналізувавши всі найбільш резонансні законопроекти і рішення чиновників РФ по відношенню до інформаційного поля Російської Федерації, до свободи поширення інформації, я прийшов до висновку, що в найближчі роки, тиск користувачів мережі Інтернет в Росії буде тільки посилюватися. Чому Інтернет, як можуть постраждати звичайні користувачі і що відбудеться зі свободою слова ?! - Ось три ключових моменти, які варто розглядати, як основні проблеми сучасного, насамперед інформаційного, "русского міра".

Блогер в широкому сенсі - активний користувач соціальних мереж і учасник сервісів зберігання та обміну інформацією!

Перш, ніж зрозуміти, про яких масштабах дії закону може йти мова, необхідно для себе з'ясувати наступне: у свідомості звичайного інтернет-користувача, поняття "блогер" вже давно асоціюється з поданням якогось "web-письменника", що пише в рамках свого блога (власного сайту або на блог-платформі). Всі інші інтернет-користувачі, хто також пише про владу, але не в рамках свого блогу, а так, в стрічці одній із соціальних мереж, по суті, так само є блогерами. Приміром, людина, маючи сторінку "вконтакте" або "однокласниках" і публікуючи на ній різні, часом різкі пости на дії чиновників, потенційно підпадає під дію цього закону. Мало того, якщо у цієї людини більше 3 тисяч "друзів" або просто передплатників, приміром, follower'ow в Twitter, то така людина, автоматично стає блогером, сам того може і не бажаючи. 
Окремо хотілося б згадати сервіс мікро-блогів Twitter: 
У сучасному Світі за кілька останніх років сформувалася чітка тенденція (система) покарань за "порушують права людини" твіти. Найчастіше це стосується тих людей, які "нетерпимо" висловлюються на адресу знаменитостей. А тепер, не відходячи від реалій сучасної Росії, уявіть, що може трапиться з користувачем Twitter'a, якщо той ненароком або спеціально "негоже" висловиться на адресу офіційної влади! 
Власне, публічне інформаційний простір уже давно під контролем Кремля: радіо, газети, телебачення ... І тільки мережа Інтернет довгий час не вдавалося підім'яти під себе (йдеться про інтернет-просторі на території РФ). І ось, вже кілька років поспіль, держдума, успішно приймає закони і стверджує рішення, спрямовані, найчастіше, проти конкретних видів сайтів, акаунтів, каналів інформації і т.д. І справа не тільки в "чорний список сайтів", але і цілком легальних ресурсів, які все одно треба закрити, заборонити, як "порушують Російське Законодавство".

Соціальні також мережі під контролем ФСБ

блогери
блогосфера - фото з сайту artmodernmarketing.com

Давайте пригадаємо історію з вконтакте ... Тоді, минулого року, Павло Дуров відмовився співпрацювати з російською владою, які вимагали від нього закриття аккаунта Навального, а також "злити" інформацію на групи ЕвроМайдана. Після цього, Кремль просто купив через підставних осіб всю соціальну мережу, а сам Дуров був змушений емігрувати з країни. Вже пізніше творець вконтакте назве, принаймні офіційні, причини рішень, а також повідає всьому Світу, чому Росія "несумісна з інтернет-бізнесом зараз ...". І якщо раніше, чутки про те, що ФСБ моніторить акаунти користувачів вконтакте, має доступ до будь-якої особистої інформації, сприймалися суспільством, як здогади злостивців, то зараз, будь-якій розумній людині це вже не здається чимось з області фантастики. Такі популярні російські соціальні мережі і сервіси обміну інформацією, як "Вконтакте", "Однокласники", "Mail.ru" і тому подібні - вже давно є об'єктами пильної уваги спецслужб РФ. 
Повертаючись до блогерів, - вони, по суті, залишилися останніми недоторканим "острівцем свободи" в мережі. Саме, що залишалися, до серпня 2014! Тепер, щоб висловити свою думку про російських владах, представникам блогосфери доведеться, якщо не самим виїжджати з країни, то, щонайменше, пересилати свої матеріали в зарубіжні видання для публікації, приховуючи при цьому своє справжнє ім'я. Звичайно, мова не йде про тих інтернет-мовників, які пишуть, приміром, про котиках або кулінарії)) Справа стосується тільки блогерів-опозиціонерів, як би голосно це не звучало! І тут, важливо згадати ще один цікавий момент закону, який підтверджує і підводить певний підсумок сказаному вище: 
"Закон про блогер" введе нові правила для популярних блогерів і зобов'яже соцмережі, пошукові системи і форуми півроку зберігати інформацію, залишену користувачами, а самі блогери повинні будуть розміщувати на увазі свої прізвище, ініціали та електронну адресу. - Хто пише ПРАВДУ на це самогубство не піде. 
Кремль вирішив боротися з народною правдою і обуренням! Тепер, після вступу в силу цього антидемократичного закону, з блогерами та іншими волелюбними інтернет-користувачами відбудеться наступне: 
У перебігу вже перших місяців дії заходів з, так званої, антитерористичної боротьби (зі своїм же народом), закриється не одна сотня колись незалежних від політичної кон'юнктури в Росії сайтів, сторінок на популярних інтернет-ресурсах: порталах, каналах YouTube. Тотальний моніторинг стрічок соціальних мереж, сервісів спілкування та обміну інформацією, а також поштових сервісів, насамперед Яндекса, Mail.ru і Rambler'a, призведе до того, що частина інтернет-активістів буде змушена шукати "тихої гавані" - місця в безмежному Інтернеті , де можна буде вільно зберігати свою інформацію, обмінюватися думками зі своїми однодумцями, а також публікуватися "на злобу дня" і всупереч Путіну! 
Є також побоювання, що цивільний блогінг Росії переміститися в тінь, листування і всі матеріали будуть зберігатися на захищених зарубіжних серверах, а самі блоги будуть хоститься в інших країнах. Що стосується особистої інформації, то блогери все частіше будуть приховувати свої справжні імена, використовуючи лише псевдоніми. Буде також переховуватися інформація про країну та місті проживання, фізичної адреси і телефону. Все це цілком реально! Вже зараз багато роздумують над тим, щоб повністю переорієнтуватися в своєму інтернет-інструментарії на різного роду закордонні сервіси зберігання та обміну інформацією. Блогери будуть змушені спілкуватися по закритим каналам, передавати один одному інформацію тільки за допомогою іноземних сервісів, тобто тих ресурсів, які не знаходяться під постійним контролем ФСБ. Такими сервісами можуть бути, як різного роду хмари зберігання файлів, поштові сервіси типу Gmail або навіть просто захищені сервера, і сховища файлів - текстової інформації, фото та відео контенту, що володіють, в той же час, поряд налаштувань приватності.

фото
фото с оф. блогу сервіса зберігання файлів dipfo.com

На противагу сучасним "партизанам" громадської інтернет-журналістики, офіційна влада Росії проводитимуть несумірно жорстку політику по даному питанню. З'являться, спершу негласні, а потім і "загальні" чорні списки тих, хто "виступає проти Росії і російського народу". Почнеться справжня "полювання на відьом"! 

PS: Взагалі, російська влада, самі того не помічаючи, стають з кожним роком все більш цінним постачальником, часто абсурдних і неймовірно антигуманних, інформаційних приводів для іноземних засобів масової інформації. Якщо так далі піде, то кожна друга новина, яка виходить у ЗМІ по всьому Світу, так чи інакше буде стосуватися Росії! - (Авт. На жаль, так зазвичай буває в період світових воєн).

Джерело: телеканал 24tv.ua