Працівники руйнівника Гостинного взялися за Фрунзе

Максим Опанасенко
19 вересня 2014р. 13:19

Працівники руйнівника Гостинного взялися за Фрунзе

У червні Київський апеляційний адмінсуд поставив крапку у двохрічній війні киян за Гостинний двір. Суд скасував скандальне рішення про передачу будівлі ПАТ «Укрреставрація», яка мала намір звести на місці історичної пам’ятки торгівельний центр.

Мітинги, галас в ЗМІ, невдоволення політиків і активістів, вірогідно, не злякали бажаючих забудувати Поділ. Ми знайшли "сліди" "Укрреставрації" вже на новому будівельному об'єкті.

В чому проблема

Якщо ваш щоденний маршрут пролягає через початок вулиці Фрунзе, то ви точно маєте пам’ятати невеличкий будиночок на Фрунзе, 5.

Ось таким він був (знімки зроблені Google'ом наприкінці 2011-го):


 

 «Був», бо його знесли. Зараз територія обнесена новеньким зеленим будівельним парканом, на самій території працюють будівельники і кран, розбираючи залишки.


 


 

В паспорті будоб’єкта, що висить над парканом, вказано  - замовником будівництва є ТОВ «Voice Music». Генпідрядником – ТОВ «СНРБВК «Укрреставрація».

 

На фото паспорту об’єкту можна розгледіти як виглядатиме майбутній «офісний комплекс».

 Перша фірма – орендар земельний ділянки на Фрунзе, 5. В оренду на 25 років 0,08 гектарів на цьому місці фірма отримала наприкінці 2004-го. Для чого? Для «експлуатації та обслуговування офісних будівель».

Ні слова про реконструкцію чи будівництво в рішенні Київради немає.

Через чотири роки КМДА видало розпорядження, яким дозволило "Voice Music" проектувати та будувати офісну будівлю на Фрунзе, 5. В цьому ж розпорядженні йдеться про необхідність отримати дозволи на будівництво у Мінкульті і Головному управлінні охорони культурної спадщини.

Ми поцікавимось - чи були видані відповідні дозволи.

Хто забудовує

(прокрутивши нижче, Ви можете знайти інфографіку, оскільки ми самі усвідомлюємо, що зрозуміти подану нижче схему в текстовому варіанті дуже складно)

За даними «Інформаційно-ресурсного центру» засновником ТОВ «Voice Music» є ТОВ «СНРПБВП «Україна-реставрація». В свою чергу, засновником другої фірми є Микола Орленко.

Засновники і директор "Voice Music"

Засновники і директор "України-реставрації"

Хто це? В минулому – Голова правління тієї самої ПАТ «Укрреставрація» (раніше мала назву АТЗТ «Укрреставрація») , яка свого часу «взялася» за Гостинний.


Власником ПАТ «Укрреставрація» є кіпрська «Афідреко Холдингз Лімітед», представником від якої виступає Геннадій Нежурбіда. Він же – партнер дружини колишнього очільника Державного управління справами Андрія Кравця Марини Пелих по фірмі «Марінер».


Принаймні до кінця 2013-го директором «Укрреставрації» значився Дмитро Ярич – колишній юрист ТОВ «Кіноцентр Зоряний».

Директором «Зоряного», який Партія регіонів використовувала як постійне місце своїх з’їздів, була та сама Марина Пелих, трохи раніше – Андрій Кравець.

Директором ТОВ «СНРБВК «Укрреставрація» (не плутайте з ПАТ «Укрреставрація. Однойменних фірм свого часу було створено безліч, відтак, у них легко заплутатися) є Володимир Кононенко. Заснована ж фірма ТОВ «СНРПБВК «Укрреставрація» і ТОВ «Фінансова компанія «Укрреставрація».Директором останньої є Ніна Кочерга, а засновником - акціонерне товариство з такою ж назвою, як і фірма Миколи Орленко «Україна-реставрація».


При цьому Орленко значиться головою наглядової ради і цього підприємства (тепер воно не АТЗТ, а ПрАТ).


А Володимир Кононенко – членом його правління. При цьому, людина з таким же ПІБ раніше працювала і в ПАТ "Укрреставрація".

Ніна Кочерга ж раніше була членом правління ПАТ «Укрреставрація».

Відтак, орендар землі на Фрунзе, 5, він же – замовник будівництва, і генпідрядник цього самого будівництва «замкнені» на одних і тих же людях. Які, в свою чергу, приводять до руйнівників Гостинного двору. Схематично це можна зобразити так:


Ми дізнаємося про законність цього будівництва і будето тримати вас в курсі.