Банк екс-замміністра оборони завинив країні 36 млн

Максим Опанасенко
19 вересня 2014р. 17:38

Державна іпотечна установа не змогла стягнути з банку "Меркурій" в рахунок заборгованості у розмірі 35,96 мільйонів гривень нежитлову будівлю у Харкові, де розміщувався банк. Про це, з посиланням на рішення Господарського суду Харківської області, повідомляють "Наші гроші".

"1 листопада 2011 року банк "Меркурій" взяв у Державної іпотечної установи кредит у розмірі 48 млн грн. під 11% річних. Додатковими угодами строк повернення кредиту і відсотків було продовжено до 1 листопада 2013 року. Станом на 10 липня цього року заборгованість банку склала 35,96 млн грн. Зважаючи на те, що банк не відреагував на вимоги повернути гроші, Державна іпотечна установа звернулася до суду з вимогою визнати за нею право власності на будівлю загальною площею 3847,2 кв м, яка знаходиться у Харкові на вул. Петровського, 23. Суд визнав наявність непогашеного боргу банку перед Державною іпотечною установою, однак задовольнити позов останньої відмовився" - йдеться в повідомленні.

Відмова задовольнити позов пояснюється тим, що у березні Нацбанк відніс "Меркурій" до категорії неплатоспроможних і ввів туди тимчасову адміністрацію. Далі НБУ відкликав у банку ліцензію і тут почали ліквідацію. "Відповідно до процедури, уповноважена особа-ліквідатор протягом встановленого строку складає реєстр вимог кредиторів банку. Вимоги, які не були включені в цей реєстр, вважаються погашеними. Як вказав суд, вимога Державної іпотечної установи підлягала б задоволенню у разі продовження діяльності банку. А в даному випадку, ця вимога "не може бути задоволена судом, оскільки це фактично порушить встановлений законодавцем порядок здійснення ліквідаційної процедури банківської установи" - пише видання.

За даними "Наших грошей" банк контролює екс-перший замміністра оборони Олександр Олійник. 5 березня він був звільнений з посади за власним бажанням. Засновником Державної іпотечної установи є Кабмін.

 

Теги: Київ