ЄС перевірить українську молочку

Максим Опанасенко
22 вересня 2014р. 12:35

Місіця ЄС, яка прибуде в Україну цього тижня, перевірить українську молочну продукцію і скаже - чи можна її експортувати до країн Євросоюзу. Про це повідомляє прес-служба Уряду.

"Попередні внутрішні оцінки свідчать про виконання українськими виробниками вимог ЄС. Головною умовою для виходу української продукції тваринництва на ринок ЄС стало ухвалення Верховною Радою Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів". Мета Закону - гармонізація законодавства України із законодавством ЄС у сфері безпечності та якості харчових продуктів, забезпечення високого рівня захисту здоров'я людей та інтересів споживачів, а також створення прозорих умов ведення господарської діяльності, підвищення конкурентоспроможності вітчизняних харчових продуктів і зменшення їх ціни. Законом передбачено уточнення термінології, видів правопорушень та адекватності міри покарання, створення єдиного контролюючого органу в сфері безпечності харчових продуктів, скасування дозвільних документів і процедур, які відсутні в ЄС, запровадження європейських принципів регулювання ГМО, зокрема в частині реєстрації джерел ГМО, а не продуктів, вироблених із них" - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, право на експорт українських товарів до ЄС мають лише чотири українські птахофабрики, а також ряд виробників казеїну, риби і меду. Причина - невідповідність українських законів європейським і відсутність сертифікації в українських підприємств.

Насправді, за повідомленням Уряду, третина з 266 молокопереробних українських заводів відповідають вимогам ЄС і можуть еспортувати свої товари.

Саме до української молочки виникає найбільше претензій у росіян, які регулярно забороняють ввезення українського товару.

 

Теги: Київ