Сім'я зама Яреми взяла 140 гектарів на Київщині

Максим Опанасенко
23 вересня 2014р. 12:08

140 гектарів водойм поблизу сіл Мала та Велика Солтанівка Васильківського району на Київщині належать родині заступника Генерального прокурора Анатолію Даниленку.  Про це повідомляють "Наші гроші" і однойменний телепроект "Наші гроші".

"Ставки вивели із держвласності за схемою, популярною у 90-их. Держпідприємство "Забір’я", якому вони належали, стало акціонерним товариством. Спершу у нього ввійшли приватні фірми, а потім вийшли, отримавши частину майна товариства – державні ставки. Згодом вони були перепродані іншим фірмам, хоча згідно із законом ставки могли бути лише в оренді. Після позовів прокуратури 129 гектарів повернули державі. Решту 140 га прокурори приватникам "здали" через судову схему. У суд на їх повернення прокуратура подала лише в грудні 2013 року, коли сплив строк позовної давності. І хоча прокурори могли його подовжити, вони вирішили цього не робити" - йдеться в повідомленні.

Нині 140 гектарів числяться за фірмою "Солтанівка Каскад". У власниках, майже весь час, були троє людей - В'ячеслав Даниленко - син зама генпрокурора Анатолія Даниленка, Микита Ільїн і Руслан Скарбовійчук - нардеп, екс-комуніст.

"Нині “Солтанівка” переписана на племінника Геннадія Ільїна Євгенія та сестру Руслана Скарбовійчука Лесю Швець. Телефон фірми зареєстрований на Мирославу Чубук. Жінка мала спільний бізнес із Олексієм Лисицею. А той значився співзасновником "родинної" фірми Даниленків та Ільїних "Київ-інвест" - йдеться в повідомленні.

Цікаво, що місце фактичної реєстрації фірми "Наші гроші" шукали у селі Хлепча, Васильківського району на Київщині. Це...маєток Даниленка. "Від ставків він відділений високою сіткою, ровом із водою і цегляним муром. По всьому периметру – камери спостереження. За парканами сховався з десяток цегляних будинків, деякі тільки добудовуються" - кажуть журналісти.

Останні 10 років Даниленко працював в податковій та міліції. 

Варто зазначити, що саме через цей сюжет журналістка "Наших грошей" Аліна Стрижак отримала погрози.

 

Теги: Київ