Міністерство Королевської купувало дітям непотріб

Максим Опанасенко
24 вересня 2014р. 15:43

Міністерство соціальної політики у 2013-му - 1 півріччі 2014-го не забезпечило нормальне харчування для дітей-чорнобильців. Про це йдеться в звіті Рахункової палати.

"У 2013 році перевірками органів прокуратури і контролюючих органів встановлено, що організаторами харчування допускалися численні порушення: постачалися недоброякісні товари, закуповувалися продукти за завищеними цінами, харчування дітей переможцями торгів було неякісним. Як наслідок - відкрито кримінальні провадження" - йдеться в повідомленні.

В той час Мінсоцполітики очолювала нинішня кандидат в нардепи Наталя Королевська.

Вже за нової влади Мінсоцполітики вчасно не провело закупівлю послуг для забезпечення дітей безкоштовними харчуванням. "Як наслідок, всупереч вимогам ст. 30 зазначеного закону, 233 тис. учнів навчальних закладів, розташованих на територіях радіоактивного забруднення у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівських областях, з 3 березня 2014 року і майже до кінця навчального року не мали гарантованого безплатного харчування. Відхилення торгів за окремими лотами у квітні призвело до ненадання такого харчування ще майже 23 тис. потерпілих дітей у дев'яти областях" - йдеться в звіті.

Щоправда, за даними аудиторів, міністерство здійснило виплати грошової компенсації батькам дітей, які не отримували безплатного харчування.

Враховуючи виявлені порушення, Колегія Рахункової палати визнала за доцільне передати функції з організації відповідних закупівель на місцевий рівень, залишаючи при цьому Мінсоцполітики головним розпорядником коштів.

 

Теги: Київ