КМДА за Музей історії Києва в Гостинному

Маша Землянська
25 вересня 2014р. 10:07

Комісія Київради з питань культури та туризму підтримала пропозицію щодо музеєфікації Гостинного двору шляхом створення в ньому Музею історії міста Києва. Про це повідомила заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

«Музей історії Києва втратив приміщення ще у 2004 році, коли Кловський палац, де він знаходився, було передано в користування Верховному суду України. В 2012 році Музею була передана будівля на вулиці Богдана Хмельницького, 7. Втім, площа приміщення – близько 2 тисяч квадратних метрів – дозволяє розмістити лише 2,5 тисячі експонатів музейного фонду», – пояснила Старостенко. Для розміщення всієї експозиції Музею, а це 250 тисяч експонатів, необхідно приміщення площею не менш ніж 6 тисяч квадратних метрів. Площі Гостинного двору складає близько 9 тисяч квадратних метрів.

У червні Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про передачу Гостиного двору під реконструкцію компанії "Укрреставрація". До цього, навесні 2012-го Гостинний двір позбавили статусу пам'ятки архітектури, а восени - віддали фірмі "Уккреставрація", котра має звести тут торгівельний центр. Керівниками ПАТ є менеджери, які раніше працювали разом із колишнім головою Державного управління справами Андрієм Кравцем. Активісти-антизабудовники після кількох акцій протесту захопили Гостинний та перетворили його на культурний сквот. У грудні 2012-го забудовники почали брати приміщення Гостинного штурмом. Активістам, що захищали це місце від забудови, вдавалося якийсь час відстоювати захоплення. Принаймні до рішення суду тут продовжувалися будівельні роботи, від історичної пам'ятки частково лишився тільки фасад.

Теги: Київ , земля , гроші