Мерія планує дати орбіті Новинського шмат Подолу

Максим Опанасенко
25 вересня 2014р. 11:55

Мерія планує дати орбіті Новинського шмат Подолу

Мерія і Київрада, освоївшись за чотири місяці з моменту виборів в Києві, почали потроху нарощувати вал земельних питань міста. Частина з них традиційно викликають запитання.

"Свідомо" раніше вже писало, що в порядку денному останніх двох засідань Київради з'являвся проект рішення про виділення одразу двох ділянок на Нивках для фірм, "споріднених" з членами родини екс-очільника Шевченківської РДА і нардепа Віктора Пилипишина. Опозиційна до УДАРу депутатська меншість, заблокувавши трибуну, змогла домогтися перенесення розгляду цього питання.

Це лише вершина айсберга. Мерські чиновники підготували кілька десятків нових "земельних" проектів рішень, які далі повинна буде розглянути Київрада. "Свідомо" вивчило список свіжих питань. І знайшло декілька спірних.

"Офісна" пам'ятка

Будинок на Братській, 1/9 (фактично, "серце" Подолу) - це колишній так званий "маєток Сорокіної". Зводити садибу почали наприкінці 19 століття, закінчили вже на початку 20.

 

У 2008-му Київрада вирішила передати 919 квадратних метрів на Братській/Ігорівській, 1/9 літера "А" ТОВ "Колумбус", який виступив в якості інвестора. У 2013-му з цією ж фірмою і Департаментом комунальної власності було підписано договір куплі-продажу нежилих будинків на Братській, 1/9 літери "Б" і "В". 328 квадратних метрів фірмі тоді обійшлися у 935 107 гривень.

Вже зараз серед проектів рішень Київради з'явилося наступне:

Землю під історичною будівлею планують віддати цій же компанії. Для чого? Для "реставрації пам'ятки історії національного значення з прибудовою офісно-ділових частини з підземним паркінгом". Ділянку у 0,15 гектарів хочуть надати в оренду - на 5 років.

Що це за фірма?

За даними "Інформаційно-ресурсного центру" "Колумбус" зареєстрований тут же, на Братській, 1/9, літера "А". Її єдиним засновникам є інша київска фірма - ТОВ "Поділ-2000".

Цікаво, що "Поділ-2000" зареєстрований зовсім поруч - на Ігорівській, 7А. Подивіться самі:

Чим тут займається ТОВ "Поділ-2000"? Експлуатує та обслуговує офісне приміщення. Принаймні, таке формулювання ми знайшли в сусудньому проекті рішення Київради. Ним планують поновити "Подолу-2000" договір оренди ділянки на Ігорівській на 10 років, підписаний ще у 2001-му.

 


 

Хто ще зареєстрований на Ігорівській, 7А? ПрАТ "Смарт-холдинг".

Ще минулоріч Головою Наглядової ради тут був народний депутат від Партії регіонів Вадим Новинський, який, фактично, і створив холдинг у 2006-му. У липні 2013-го він залишив цю посаду через обрання до Верховної Ради.

Холдинг об'єднує цілий ряд різнопланових компаній, а сам Новинський вважається одним з найбагатших в країні бізнесменом.

Окрім адреси, "Смарт-холдинг" і "Поділ-2000" єднає і спільна співробітниця. Головним бухгалтером холдингу нині є Євгенія Зайцева. Вона ж обіймає посаду головбуха "Подолу-2000".

"Свідомо" слідкуватиме - чи буде винесене на голосування Київради питання про передачу землі під історичною пам'яткою фірмі з обійми Новинського і чи проголосують за це депутати. Про це ми повідомимо окремо.

Продовження історії про "нові земельні питання" читайте згодом.