Закон про люстрацію чекає на підпис Порошенка

Маша Землянська
25 вересня 2014р. 12:09

Спікер Верховної Ради Олександр Турчинов підписав прийнятий парламентом закон про люстрацію. Наразі, щоб «очищення влади» почало діяти – залишилося отримати під текстом документу підпис Петра Порошенка.

За словами Турчинова, профільний комітет намагався зірвати прийняття закону для того, щоб він не був прийнятий Верховною радою цього скликання, але робоча група взялася за його самостійне доопрацювання, в результаті чого документ був прийнятий. Турчинов також додав, що підписаний закон повністю відповідає тому, який був прийняий у Раді.

Закон передбачає тотальну перевірку всіх держслужбовців - спікера Ради, його заступників, прем'єр-міністра, віце-прем'єрів, міністрів, силовиків, нардепів, військовиків, суддів, посадовців держорганів.Також закон автоматично закриває дорогу до чиновницьких крісел для людей, що були при владі з моменту обрання екс-президента Віктора Януковича на посаду до 22 лютого 2014-го, для силовиків, які брали участь у затриманні учасників акцій громадського протесту та масових заходів у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, а також для екс-КДБшників і людей, що працювали на керівних посадах в СРСР.

 

Теги: Президент , Верховна Рада , Київ