"Головний по підручникам" Табачника повернувся

Максим Опанасенко
26 вересня 2014р. 14:42

Олександр Удод - очільник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, що опікується друком шкільних підручників, повернувся на посаду. Протягом кількох останніх місяців він був відсторонений від виконання обов'язків, згодом - пішов на лікарняний.

За часів перебування Дмитра Табачника у кріслі міністра освіти і науки, ІІТЗО під керівництвом Удода регулярно робило дуже неоднозначні замовлення на друк шкільних підручників. Підряди на мільйони гривень отримували одні й ті самі приватні видавництва, а два з них - ТОВ "Видавничий дім "Освіта" та "Генеза" - традиційно отримували найбільші замовлення на друк книжок. Перше довгий час очолювала Тамара Ткаченко - екс-працівниця орбіти Міносвіти. Друге раніше очолював сам Удод.

За часів перебування Удода на посаді директор ІІТЗО було декілька гучних скандалів, пов'язаних не лише з тендерами. Так, Міносвіти під керівництвом Табачника і ІІТЗО під керівництвом Удода друкувало спільний українсько-російський підручник з історії для вчителів, звідки чомусь зникли найгостріші питання спільної з РФ історії.

Також в підручниках, видрукуваних видавничим "пулом", батьки знаходили десятки граматичних і стилістичних помилок.

"Свідомо" знає, що було відкрите кримінальне провадження по діяльності колишніх очільників Міністерства освіти і його структурних підрозділів. Одне з питань, яке ще навесні виникло у прокурорів, якраз стосується закупівлі шкільних підручників. Чому справа загальмувалася і чому Олександр Удод повернувся до виконання обов'язків - нині загадка.

Теги: Київ