Міндоходів спростовує перевірки 6-річного киянина

Максим Опанасенко
30 вересня 2014р. 11:47

Головне управління Міндоходів у Києві спростовує подану газетою "Вєсті" інформацію про податкові перевірки 6-річного киянина Івана. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Нещодавно на сторінках газети "Вести" було розміщено статтю "Налоговые проверки устраивают уже и детям", в якій йшлося про перевірку 6-річного киянина Івана, якому дідусь оформив дарування на свою квартиру. Посилаючись на вимоги Цивільного та Сімейного кодексів автором статті вказувалось на відсутність підстав сплачувати податок на доходи фізичних осіб при оподаткуванні зазначеної операції. Головне управління Міндоходів у м. Києві повідомляє, що при оформленні житлової нерухомості на неповнолітнього, батьки хлопчика отримали на їм’я дитини реєстраційний номер платника податків. Саме тому він значиться у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. На цьому участь неповнолітнього у справі щодо сплати податків закінчується" - йдеться в повідомленні.

Хоча в Міндоходів не заперечують - перевірки потрібні, бо хлопчик нібито отримав "дарунок" від дідуся, який "не є членом сім’ї дарувальника першого ступеня споріднення". Відтак, потрібно сплатити 5% податку від вартості квартири. Тому інспектори надсилали повідомлення батькам хлопчика з проханням з'явитися та задекларувати нерухомість. Ті нібито не відгукнулися.

"ГУ Міндоходів у м. Києві наголошує, що, відповідно до законодавства України батьки у разі отримання неповнолітньою дитиною дарунку повинні подати податкову декларацію від імені неповнолітньої дитини та сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5%" - резюмують в Міндоходів.

 

Теги: Київ