Яремі не подобається закон про люстрацію

Максим Опанасенко
30 вересня 2014р. 16:42

Генпрокурор Віталій Ярема розкритикував норми закону про люстрацію, прийнятого Верховною Радою. Про це очільник ГПУ заявив на брифінгу.

Ярема вважає, що закон не відповідає Конституції України та міжнародним законодавчим вимогам. Також генпрокурор заявив, що під дію закону потрапляє занадто багато людей, а це - порушення принципів персональної відповідальності. Відтак, на думку Яреми, Україна отримає велику кількість судових позовів.

Раніше, прийнятий Радою закон, підписав спікер парламенту Олександр Турчинов. Президент Петро Порошенко заявив про важливість цього закону і пообіцяв підписати його найближчим часом.

Закон передбачає тотальну перевірку всіх держслужбовців - спікера Ради, його заступників, прем'єр-міністра, віце-прем'єрів, міністрів, силовиків, нардепів, військовиків, суддів, посадовців держорганів.Також закон автоматично закриває дорогу до чиновницьких крісел для людей, що були при владі з моменту обрання екс-президента Віктора Януковича на посаду до 22 лютого 2014-го, для силовиків, які брали участь у затриманні учасників акцій громадського протесту та масових заходів у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, а також для екс-КДБшників і людей, що працювали на керівних посадах в СРСР.

 

 

Теги: Київ