Рахункова палата: ГПУ розтратило майже 100 млн

Маша Землянська
1 жовтня 2014р. 12:28

У 2013-му та І півріччі 2014-го року виділені з бюджету  на діяльність органів прокуратури 4 мільярди 764 мільйонів 100 тисяч гривень, використовувались власний розсуд керівництва Генеральної прокуратури. За результатами розгляду Рахунковою палатою аудиту, це призвело до бюджетних правопорушень на суму 14 мільйонів гривень і неефективного використання 84,6 мільйонів гривень.

Розширення функцій і завдань органів прокуратури з введенням у дію положень нового Кримінального процесуального кодексу України та надання Законом України "Про прокуратуру" повноважень Генеральному прокуророві затверджувати штатну чисельність структурних підрозділів у межах фонду заробітної плати призвело до неконтрольованого збільшення загальної чисельності органів прокуратури і, відповідно, до бюджетних асигнувань на їхнє утримання. Чисельність органів прокуратури протягом 2013 року зросла на 1800 одиниць, а видатки на забезпечення їхньої діяльності - на 500 мільйонів гривень, або в 1,2 рази більше. Лише у 2014 році чисельність органів прокуратури була законодавчо врегульована, що дало змогу зменшити витрати на їхнє утримання. В умовах запровадженої Урядом економії бюджетних коштів Генпрокуратурою у 2013 році були придбані легкові автомобілі та меблі для облаштування службових кабінетів керівників її структурних підрозділів з перевищенням встановлених для державних органів граничних сум витрат - понад 9 мільйонів гривень, а реконструкція адмінбудівлі центрального апарату обійшлася державі більш ніж у 300 мільйонів гривень. Аудитом також виявлено, що не було забезпечене належне функціонування інформаційної системи "Єдиний реєстр досудових розслідувань", на створення і впровадження якої продовж останніх двох років використано понад 200 мілйьонів гривень», - йдеться в повідомленні Рахункової палати.

Марним виявилося намагання Генпрокуратури створити для внутрішньовідомчої підготовки кадрів нову матеріально-технічну базу Національної академії прокуратури. У 2013 році на виготовлення проектно-кошторисної документації спорудження нових об'єктів було спрямовано понад 24 мільйони гривень, проте роботи з будівництва не розпочалися. Враховуючи перспективу реформування органів прокуратури та наступне скорочення персоналу, а також те, що вартість будівництва нових об'єктів навчального закладу становитиме понад 1,3  мільярди гривень, колегія Рахункової палати вважає, що подальше витрачання коштів на зазначену мету буде неефективним і недоцільним.